Thiago Silva: zasmuciło mnie podpisanie kontraktu PSG z Ramosem
Thiago Silva: zasmuciło mnie podpisanie kontraktu PSG z Ramosem

Thiago Silva: zasmuciło mnie podpisanie kontraktu PSG z Ramosem

Środkowy obrońca Chelsea – Thiago Silva nie ukrywa, że zaskoczyło go przejście Sergio Ramosa do PSG.

Brazylijczyk spędził w Paryżu 8 lat i dla wielu kibiców na zawsze pozostanie legendą stołecznego klubu. Mimo niewątpliwych zasług, jego odejściu towarzyszyło niemałe zamieszanie, a cała saga pozostawiła po sobie spory niesmak. Sam Silva był gotowy aby pozostać w klubie i chciał związać się z PSG nowym kontraktem, jednak zarząd podjął inną decyzję i ostatecznie, po przegranym finale Ligi Mistrzów z Bayernem, odszedł do Chelsea.

Oficjalnym powodem nie przedłużania umowy z obrońcą był jego wiek – w tamtym momencie Thiago Silva miał 35 lat. Nie dziwi więc, że poczuł się oszukany gdy w tym oknie transferowym PSG podpisało dwuletni kontrakt z 35-letnim Sergio Ramosem.

Brazylijczyk udzielił wywiadu ESPN, w którym podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat.

– Nie mam nic do Sergio Ramosa, ale w momencie gdy PSG oferowało mu dwuletni kontrakt, był w tym samym wieku co ja rok temu.

– Ta sytuacja bardzo mnie zasmuciła. Ciężko mi z kimkolwiek rozmawiać na ten temat, bo bardzo przygnębia mnie myśl, że zostałem tak niedoceniony.

– Zdążyłem zamknąć już rozdział pt. odejście z PSG, ale jednocześnie dużo rozmyślam nad tym wszystkim co się wydarzyło.

– Myślę, że w tej kwestii można było zrobić więcej. To nie była kwestia ośmiu dni czy miesięcy, spędziłem tam 8 lat pełnych zwycięstw i ciężkiej pracy, która doprowadziła PSG do punktu, w którym się aktualnie znajduje.

– Życzę PSG jak najlepiej i chcę żeby osiągali sukcesy, bo na to zasługują. Jednocześnie w świetle tamtych wydarzeń, czuję duży smutek i uważam, że można było zrobić to inaczej.

Źródło: ESPN

O autorze

Avatar

Wielki fan Chelsea oraz talentu Kaia Havertza. W wolnych chwilach lubię pograć w FIFE lub obejrzeć mecz polskiej ekstraklasy.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW