Cech, Essien i Ivanovic o grupie Chelsea w Lidze Mistrzów
Cech, Essien i Ivanovic o grupie Chelsea w Lidze Mistrzów

Cech, Essien i Ivanovic o grupie Chelsea w Lidze Mistrzów

Michael Essien, Branislav Ivanovic i Petr Cech wypowiedzieli się na temat grupy, jaką Chelsea wylosowała w Lidze Mistrzów. 

Ghanijczyk i Serb brali udział podczas losowania grup tegorocznej edycji Champions League. Ostateczne The Blues wylądowali w grupie H z Juventusem, Zenitem i Malmo. Według Cecha grupa wcale nie jest łatwa, co nie zmienia faktu, że klub ma ambicję wygrania całych rozgrywek.

– Zawsze musisz szanować drużyny jak Juventus, który przez lata był europejską marką. Zawsze musisz podchodzić z respektem do każdego rywala, na którego trafisz w grupie Ligi Mistrzów.

– To zawsze ciężkie spotkania, a Zenit i Malmo będą chciały zapaść w pamięć kibiców i zdobyć jak najwięcej punktów, więc musimy podejść do tych meczów z szacunkiem.

– Zawodnicy, sztab trenerski, właściwie każdy wie, że jeśli coś wygrasz, to każdy chce się z tobą zmierzyć, to cię motywuje by pozostać zwycięzcą. Zawsze najtrudniejsze jest obronić tytuł, więc wiemy co nas czeka.

– Zostaliśmy wylosowani jako zwycięzcy poprzedniej edycji tychże rozgrywek, dlatego każdy będzie od nas wymagał dobrej gry i wyników, pozostaje nam się z tym pogodzić.

– Jako zwycięzca chcesz udowodnić, że twój sukces nie jest kwestią przypadku. To nie jest łatwe, ale mamy silną kadrę i piłkarzy z odpowiednim doświadczeniem, więc wiemy, że nas na to stać, teraz słowa muszą obronić się grą.

– Byliśmy dumni z tego jak graliśmy i wyników, każdy spisał się świetnie, ale zawsze są piłkarze, którzy wyróżniają się ponad resztę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że N’golo, Jorginho i Edouard wygrali te nagrody, zasłużyli.

– Zawsze trofeum wygrywa cały skład, ale zawsze jest miło, kiedy ktoś cię docenia i obdarza jakąś nagrodą indywidualną. To motywuje i udowadnia, że warto pracować.

Następnie wypowiedział się Michael Essien.

– Liczę na awans Chelsea, chociaż to nie jest łatwa grupa. Trafili na Juve, Malmo też postawi ciężkie warunki, ale trzymam kciuki za The Blues. Będę im kibicował, ponieważ obronienie mistrzostwa Champions League to duże osiągnięcie.

– Mają dobry skład i powrócił tam Lukaku, są odpowiednio przygotowani, aby wejść w rozgrywki, wierzę, że mogą je wygrać ponownie.

Ostatni wypowiedział się Branislav Ivanovic.

– To było ekscytujące losowanie. Moje dwie byłe drużyny są w tej samej grupie i bardzo ciekawią mnie mecze między nimi. Byłem dumny, że zdobyłem pierwszego, oficjalnego gola na stadionie Zenitu. To niesamowity obiekt, który buduje świetną atmosferę. To jeden z najlepszych stadionów na jakim grałem


Źródło: Chelsea Official Website

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW