Mount: Lukaku jest już jednym z nas
Mount: Lukaku jest już jednym z nas

Mount: Lukaku jest już jednym z nas

Od momentu transferu Romelu Lukaku na Stamford Bridge minął już pewien czas. Często bywa tak, że gdy nowy zawodnik pojawia się w klubie, potrzebuje dość sporo czasu na aklimatyzację. Mason Mount opowiada, jak wyglądały kulisy wejścia Belga do szatni The Blues.

– Wszyscy jesteśmy na tej samej drodze. On nigdy nie przestaje ciężko pracować: czy na treningu, czy na siłowni. Mając taką wizję i cele jak on, nie potrzeba dużo czasu, aby wzajemnie zrozumieć się na boisku. Nie czuję, jakby nowy zawodnik wszedł do szatni. Wiemy, że był w klubie wcześniej, ale minęło już sporo czasu. Pomimo to chce – tak jak my – wygrywać z Chelsea wielkie rzeczy.

Anglik wypowiedział się także na temat boiskowej współpracy z Belgiem. 

– To się nie dzieje ot tak. Pracowaliśmy nad automatyzmami, które możemy wykorzystać w okolicach pola karnego, starając się wyczuć swoje ruchy – jak się przemieszczamy. To nie trwało długo. Kiedy grasz z tak dobrym zawodnikiem i rozumiecie się nawzajem, od razu tworzy się między wami połączenie. 

– Chcemy tworzyć własną historię klubu. Z Romem. Wiemy, za jak wielkiego idola ma Didiera – to wyjątkowe. To samo mogę powiedzieć o mnie i Franku. Są w klubie wielkimi wzorami, a my chcemy podążać ich śladami. Chcemy osiągać wielkie rzeczy. 

Zapytany o poprzedni mecz z The Reds na Aniel, wskazał czynnik, który zrobił dużą różnicę. 

– Wtedy wygraliśmy, ale przy pustych trybunach. Nigdy wcześniej nie grałem na Anfield, gdy stadion był zapełniony. Kiedy mecz się rozpoczyna, a przez pierwsze 5 minut nie da się nic usłyszeć, możesz poczuć różnicę. 

Źródło: The Sun

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW