Bakayoko: Wierzyłem, że kiedyś wrócę do Milanu
Bakayoko: Wierzyłem, że kiedyś wrócę do Milanu

Bakayoko: Wierzyłem, że kiedyś wrócę do Milanu

Tiemoue Bakayoko wyznał, że jest zachwycony powrotem do Milanu.

Dziś AC Milan ogłosił, że Francuz powraca na San Siro z racji dwuletniego wypożyczenia. Umowa zawiera opcję wykupu, która po spełnieniu konkretnych warunków stanie się obowiązkiem. Przypominamy, że 27-latek reprezentował Rossonerich w sezonie 2018/19.

Słowa Bakayoko po potwierdzeniu transferu:

– Bardzo się cieszę, że tu jestem. Ten klub wywołuje u mnie wspaniałe wspomnienia. Początki w Milanie nie należały do najprzyjemniejszych, ale ostateczne fani i sztab dobrze mnie zapamiętali. Dlatego myślałem, że któregoś dnia tu wrócę. To jedno z moich marzeń.

– Rozmawiałem z Maldinim kilka tygodni temu, a dziś się spotkaliśmy. Każdy stąd chciał, bym wrócił, to dało mi pewność, że to dobry wybór. Miło jest zobaczyć kilku kumpli. Znam każdego francuza w klubie, więc, kiedy zdecydowałem się na transfer, postanowił pogadać z każdym z nich.

– Z Kessim łączą mnie dobre relacje. Nie jestem zaskoczony jego rozwojem, bo to dobry chłopak i piłkarz. Odchodząc z Milanu widziałem jak się rozwija, a w kolejnych sezonach podziwiałem jego świetne występy. Udowodnił każdemu ile jest wart.

– Myślę, że Serie A się stale rozwija. Każdego roku trafiają się tu niesamowici gracze, przez co poziom ligi rośnie. Dobrze się tu czuję, mogę powiedzieć, że znam te realia i cieszę się, że będę tu grał.

– Kiedy rok temu grałem przeciwko Milanowi, byłem w pełni skupiony na wygranej mojego zespołu. Chciałem wygrać tamten mecz, ale ostatecznie zostałem wyrzucony z boiska. Mimo wszystko dobrze było zobaczyć starych kumpli.

– W sezonie 2018/19 brakło nam kilku punktów, aby zagrać w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Wtedy byłem załamany, ale teraz wróciłem tu i mogę reprezentować klub w tych rozgrywkach. To marzenie każdego piłkarza.

– Chcę wygrywać derby, ponieważ podczas mojej pierwszej kadencji nie odniosłem tutaj zbyt wielu sukcesów. Mecze między Milanem, a Interem to arcy ważne starcia i chce je wygrywać.

– Milan to wspaniały klub, to pierwszy przymiotnik jaki przychodzi mi na myśl, gdy myślę o tej drużynie. Znają nas na całym świecie. Słyniemy ze stadionu, historii, trofeów i legendarnej drużyny. Wróciłem i wierzę, że to będzie dla mnie wspaniały czas, chce pomóc zespołowi wygrywać trofea.


Źródło: Milan Official Website

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW