Law: Chelsea wierzy, że uda się ściągnąć Saula i Kounde
Law: Chelsea wierzy, że uda się ściągnąć Saula i Kounde

Law: Chelsea wierzy, że uda się ściągnąć Saula i Kounde

Końcówka okienka transferowego tuż, tuż, tymczasem Matt Law przychodzi do nas z kolejnym raportem. Tym razem skupił się na sytuacji Saula Nigueza i Julesa Kounde.

Zarząd Chelsea ma nadzieję, że uda się dopiąć transfer Kounde jeszcze przed zakończeniem okna. Jaki jednak widnieje problem? Otóż klub z Londynu miał już dogadaną kwotę transferu z Sevillą, po czym hiszpański klub zdecydował się podnieść swoje oczekiwania. Chelsea nie zamierza płacić więcej, niż 43 miliony funtów + dodatki – na taką cenę umówiły się kluby. Obecnie jednak negocjacje stanęły w miejscu.

Teraz Sevilla zadecyduje, czy przystępuje na takie warunki, na jakie się wcześniej zgodziła, czy zostaje przy obecnym żądaniu, czy może należy usiąść do stołu negocjacyjnego raz jeszcze. Warto w tym miejscu pamiętać, że sam Kounde ma uzgodnione warunki z Chelsea od dawna. Jeśli nie dojdzie do transferu teraz, to klub z Londynu spróbuje w styczniu, lub za rok, bo Kounde jest na radarze Londyńczyków od jakiegoś czasu.

Co z kolei z Saulem? Atletico bije się z myślami, czy puścić gracza, czy nie, bo Chelsea nie zamierza rozmawiać o stałych przenosinach, a jedynie o wypożyczeniu. Chelsea aktualnie nie chce kupować Hiszpana, mając w klubie Jorginho, Kovacicia i Kante. Na razie, jeśli The Blues musieliby kupić zawodnika, to wchodzi w grę opcja wypożyczenia i opcji kupna za rok. Chelsea bardzo chce pozyskać nowego środkowego pomocnika i wypożyczenie Saula wydaje się dla niej najkorzystniejsze.

Diego Simeone jednak głęboko wierzy, że uda mu się utrzymać Saula w klubie, albo chociaż otrzyma za niego duże pieniądze, za które będzie mógł sprowadzić zastępstwo. Tu leży kolejny problem tej transakcji.

Co z innymi graczami? Thomas Tuchel zadecyduje o przyszłości Calluma Hudsona-Odoi, który może udać się na wypożyczenie do Borussi. Ponadto Chelsea rozmawia z Andreasem Christensenem i Antonio Rudigerem o nowych kontraktach. Co więcej, Azpilicueta i Silva również mają tylko umowy ważne przez rok, dlatego The Blues szczególnie skupiają się na sytuacji kadrowej wśród środkowych obronców.

Źródło: Matt Law/Telegraph

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW