Tuchel wyjaśnia brak gry Bena Chilwella
Tuchel wyjaśnia brak gry Bena Chilwella

Tuchel wyjaśnia brak gry Bena Chilwella

Od majowego finału Ligi Mistrzów, lewy obrońca ani razu nie pojawił się na boisku w koszulce Chelsea. Jak poinformował Thomas Tuchel, Chilwell wciąż jest jeszcze w fazie przygotowań do sezonu.

Anglik znalazł się w kadrze narodowej na Euro2020, w którym jego reprezentacja ulegała Włochom w finale. Od momentu powrotu do Cobham, Ben nie zagrał ani jednej minuty, a w jego miejsce wskoczył Marcos Alonso, który prezentuje solidny poziom.

– Dlaczego Ben nie gra? W jego przypadku to bardzo proste. Był w grupie, która najpóźniej do nas wróciła. Kiedy Ben już do nas wrócił, Marcos trenował już pięć tygodni podczas okresu przygotowawczego. Był po prostu lepiej przygotowany fizycznie do gry, co było naturalną koleją rzeczy.

– Wystąpił w finale Superpucharu i zagrał trzy pierwsze mecze w Premier League. Jednocześnie mamy możliwość przeprowadzenia tylko trzech zmian, co jest sporym problemem. Chilly potrzebuje czasu i treningów, aby mógł dostosować się do intensywności. Jest już gotowy, a w ostatnim czasie nie chcieliśmy go wrzucać na głęboką wodę.

– To trochę smutne, bo jeśli masz możliwość wprowadzenia pięciu nowych zawodników, masz jednocześnie więcej opcji taktycznych. Nie rozumiem argumentów mniejszych klubów, które są wtedy w gorszej sytuacji. W przeszłości byłem trenerem mniejszej drużyny i bez wątpienia chciałbym mieć dostępnych pięć zmian. Zmusiłbym ich wtedy do przebiegnięcia 16 kilometrów przeciwko najlepszym drużynom. Ogólnie myślę, że w Europie jest to duża wada, ale właściwie dlaczego ja narzekam?

Źródło: Goal

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW