Gallagher: Uczę się od Vieiry i Cole’a, ale chce być jak Lampard
Gallagher: Uczę się od Vieiry i Cole’a, ale chce być jak Lampard

Gallagher: Uczę się od Vieiry i Cole’a, ale chce być jak Lampard

Pomocnik Chelsea przebywa obecnie na wypożyczeniu Crystal Palace, gdzie jest pod opieką żyjących piłkarskich legend. Gallagher chce nie tylko strzelać bramki, ale i być przywódcą na boisku tak jak jego idol Frank Lampard.

Przypomnijmy, że Conor Gallagher dołączył do Crystal Palace na zasadzie rocznego wypożyczenia. Choć o względy tego pomocnika zabiegały jeszcze Leeds i Newcastle, to finalnie zespół Vieiry wygrał tę rywalizacje. Do tej pory Gallagher rozegrał dla Orłów 3 spotkania i zdobył dwie bramki.

Obecnie młody zawodnik przebywa na zgrupowaniu angielskiej kadry U-21, gdzie po raz pierwszy będzie trenował pod okiem Asheleya Cole’a. Jednak głównym celem Gallaghera jest naśladowanie innego zawodnika Chelsea – Franka Lamparda.

– Lampard to ktoś kogo zawsze podziwiałem, te wszystkie bramki i asysty. To niewiarygodne liczby jak na zawodnika ze środka pola. Też chcę być tym typem pomocnika, który często trafia do siatki. Ostatnio zdobyłem kilka bramek co zwiększyło moją pewność siebie. Jednak jeszcze długa droga przede mną.

O Gallagherze zawodniku wypowiedział się również Cole:

– Miałem okazję, by przyjrzeć się Conorowi na boiskach treningowych Chelsea. Jestem podekscytowany współpracą z tym zawodnikiem.

21-latek nie został dłużny legendzie The Blues.

– Cole był najlepszym lewym obrońcom Premier League, bez wątpienia może mnie czegoś nauczyć – myślę że to topowy facet i trener.

W dalszej części rozmowy Gallagher przyznał, że ogląda stare video jak gra Patrick Vieira. Tu Nizaar Kinsella zapytał o to czy Conor widział również awanturę Vieiry z Royem Keanem w tunelu.

– Tak, widziałem to kilka razy. Choć byłem za młody, by oglądać jego grę na żywo, tak widziałem już wideo z nim. Sposób w jaki omijał piłkarzy na boisku, praktycznie ich zastraszając.

– Podoba mi się jego pomysł na grę (Vieiry), to jakim jest menadżerem i osobą.

Gallagher zdradził też, że tak jak legenda Arsenalu, chciałby być kapitanem na boisku. Conor nosił już opaskę kapitana będąc w akademii Chelsea.

– Nie sądzę, że jestem liderem na boisku pod względem komunikacji na boisku i krzyczenia. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że gdy jestem na boisku to oddycham tak ciężko, że mam problem z mówieniem. Chcę być liderem poprzez sposób w jaki gram, ciężką pracę, agresywny pressing i pomaganie innym na boisku. Chciałbym tak myśleć (że jestem liderem).

To koniec rozmowy jaką przeprowadził dla Goal.com Nizaar Kinsella.


źródło: Goal.com, Nizaar Kinsella

 

O autorze

Avatar

Chelsea, FPL, TFT, LPG i inne twitter.com/_jakuub

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW