Selekcjoner reprezentacji Szkocji: To będzie dobry rok dla Gilmoura
Selekcjoner reprezentacji Szkocji: To będzie dobry rok dla Gilmoura

Selekcjoner reprezentacji Szkocji: To będzie dobry rok dla Gilmoura

Selekcjoner reprezentacji Szkocji jest zachwycony, widząc jaki wpływ na Norwich ma Billy Gilmour. 

Wypożyczony z Chelsea pomocnik rozpoczął wszystkie trzy spotkania Kanarków w Premier League. Co prawda Norwich nie zdobyło jeszcze żadnego punktu, ale Clarke uważa, że to wypożyczenie przyniesie wiele korzyści młodemu piłkarzowi, który w zeszłym sezonie rozegrał tylko 11 spotkań w barwach The Blues.

– Dobrze jest widzieć Billy’ego, który regularnie gra. Oczywiście jego zespół miał trudny początek, ale uważam, że to dobre dla jego rozwoju, że gra w drużynie, która nie ma co mecz 70% posiadania piłki i nie ma na boisku najlepszy piłkarzy na świecie. W kwestii rozwoju, będzie to dla niego dobry rok.

– Kiedy grał dla nas na Euro przeciwko Anglii na Wembley, był wypoczęty, ale jego nogi po 65-70 minutach lekko wysiadały. Teraz odbył pełny okres przygotowawczy z Norwich i rozegrał większość minut w ich pierwszy meczach. Na pewno będzie się tam dobrze czuł. Będzie świetnym dodatkiem do tego, co już mamy w środku pola.

Od młodego Szkota dużo się oczekuje zarówno w reprezentacji, jak i w klubie, który póki co niechętnie na niego stawiał.

– Myślę, że to dzięki jego umiejętnościom nie był wypożyczany gdy miał 17 lub 18 lat, tylko zostawał w składzie i nadal z nimi pracował. Wiele rozmawiałem z Frankiem Lampardem na jego temat i on go uwielbia. Od czasu przyjścia Tuchela nie miał takich samych możliwości. Oczywiście nie krytykuję go, bo odkąd dołączył do zespołu wykonuje świetną robotę.

– Kiedy byliśmy w ciągu lata, chwilę rozmawialiśmy (Clarke i Gilmour). Billy mówił, że musi grać jak najwięcej, to będzie ciekawy sezon. Oglądałem jego pierwszy mecz na Carrow Road przeciwko Liverpoolowi. Będzie musiał dostosować swoją grę do tego poziomu. Czasami wyzwaniem jest gra przeciwko najlepszym piłkarzom i zespołom, które są lepsze od twojego.

Źródło: Tribal Football

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW