FA oskarża Chelsea!

Choć mamy obecnie przerwę reprezentacyjną, nie milknie echo boiskowych wydarzeń ze starcia Chelsea z Liverpoolem. The Blues kończyli mecz w 10 zawodników, a sam pojedynek zakończył się wynikiem 1:1.

W oficjalnym oświadczeniu FA możemy przeczytać, że Chelsea została oskarżona o dwa naruszenia zasady E20.1.
Twierdzi się, że Chelsea nie była w stanie zapanować nad zachowaniem swoich piłkarzy w 48 minucie pierwszej połowy oraz po gwizdku na przerwę.

Chodzi tu o to co działo się zaraz po podwójnej karze dla londyńskiego klubu. Reece James zablokował ręką strzał na bramkę, za co został podyktowany rzut karny. Sam zawodnik otrzymał czerwoną kartkę. Nietrudno się domyślić, że Mohamed Salah zamienił jedenastkę na bramkę, a graczom The Blues było ciężko utrzymać nerwy na wodzy, przez co wdali się w zażartą dyskusję z sędzią. Więcej o przebiegu spotkania można przeczytać tu.

Chelsea ma czas do piątku tj. 03.09.2021, aby odnieść się do tych oskarżeń.

źródło: thefa