Ziyech nie został powołany z powodu „niedopuszczalnego zachowania”
Ziyech nie został powołany z powodu „niedopuszczalnego zachowania”

Ziyech nie został powołany z powodu „niedopuszczalnego zachowania”

Hakima Ziyecha nie powołano w tym miesiącu do kadry Maroka, ponieważ ponoć „odmówił pracy” dla drużyny podczas ostatniego zgrupowania.

28-latka pominięto w kadrze Lwów Atlasu na eliminacje do mistrzostw świata przeciwko Sudanowi i Gwinei. Selekcjoner Vahid Halilhodžić powiedział, że Ziyech spóźnił się na zeszłe zgrupowanie, a później odmówił gry, udając kontuzję.

– Jego zachowanie w dwóch ostatnich meczach, a zwłaszcza tym ostatnim, nie było zachowaniem zawodnika, który jako lider zespołu musi być wzorem do naśladowania. Przyjechał późno, a potem odmówił pracy. Nie było sensu dalej dyskutować o tym.

– Dla mnie reprezentacja narodowa jest ponad wszystkim, nikt nie może być jej zakładnikiem. Po raz pierwszy w mojej karierze trenerskiej widzę zachowanie, które mnie rozczarowało. Zawodnik odmawia gry w meczu, co prawda towarzyskim, pod pretekstem, że jest kontuzjowany. Sztab medyczny przeprowadził kilka badań i stwierdzili, że może grać.

– Następnie odmówił rozgrzewki w drugiej połowie, ponieważ rozczarował się, że jest zmiennikiem. Dla mnie takie zachowanie jest nie do przyjęcia. Nie możesz oszukiwać w drużynie narodowej. Jesteś tam na 100 procent, albo wcale. Nie będę tego tolerował.

Źródło: The Athletic

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW