Saul: Kiedy pojawiła się okazja dołączyć do Chelsea, nie mogłem odmówić
Saul: Kiedy pojawiła się okazja dołączyć do Chelsea, nie mogłem odmówić

Saul: Kiedy pojawiła się okazja dołączyć do Chelsea, nie mogłem odmówić

Kilka dni temu hiszpański pomocnik został oficjalnie potwierdzony jako nowy zawodnik Chelsea. 26-latek w ostatni dzień okienka zamienił Atletico na drużynę Thomasa Tuchela.

Saul ma nadzieję zadebiutować już w najbliższym, domowym spotkaniu z Aston Villą. Piłkarz rozpoczął już treningi z resztą zespołu, gdzie spotkań nowy, ale zarazem i starych przyjaciół z boiska.

Saul, witamy w Chelsea! Co dla Ciebie znaczy być tutaj?

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być. To była dla mnie wielka szansa, ale dla całej mojej kariery również. Musiałem wykorzystać taką okazję, więc jestem szczęśliwy i bardzo podekscytowany. Bardzo się cieszę, że będę mógł rozpocząć treningi i co najważniejsze, pracę z nowym trenerem.

Ostatnie dni musiały być dla ciebie bardzo szalone, prawda?

– Spędziłem 15 lat w Atletico, to mój dom. A teraz, kiedy pojawiła się szansa dołączyć do Chelsea, nie mogłem odmówić. Ostatni dzień okienka był bardzo szalony, ale koniec końców mogę tu teraz być, bo dużo osób na to czekało, więc muszę wykorzystać tę szansę. Odkąd byłem dzieckiem, zawsze miałem przed sobą dwa cele: napisać piękną historię w Atletico oraz zagrać w Premier League. Nie tylko z powodu samej ligi, ale również z powodu całej kultury oraz języka.

– Język to dla mnie duże wyzwanie, więc chcę się go nauczyć jak najszybciej, bym mógł płynnie i swobodnie komunikować się z kolegami z zespołu. W Atletico rozmawiałem z Trippierem, ale mój angielski nie był wystarczająco dobry. Boję się nawet udzielać wywiadów po angielsku!

Masz tutaj kolegów z reprezentacji i dobrych kolegów. To powinno pomóc Ci w szybkim zaaklimatyzowaniu się tutaj.

– To bardzo ważne. Jest Azpi, Marcos i Kepa, a zwłaszcza on. Odkąd graliśmy w młodzieżowych drużynach Hiszpanii, zawsze mieliśmy ze sobą pokój. Ale powiedziałem mu już, był rozmawiał ze mną po angielsku, ponieważ chcę się go nauczyć i używać. Nie chcę z nimi rozmawiać po hiszpańsku. On może mi pomóc, ale będę starał się mówić po angielsku najlepiej jak potrafię, inaczej będę w tarapatach.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW