Tuchel: Bycie trenerem Azpilicuety to przyjemność
Tuchel: Bycie trenerem Azpilicuety to przyjemność

Tuchel: Bycie trenerem Azpilicuety to przyjemność

Cesar Azpilicueta rozegrał już 300 ligowych spotkań dla The Blues. Hiszpan przez lata gry w klubie osiągnął najważniejsze trofea jakie może osiągnąć piłkarz.

Thomas Tuchel udzielił wywiadu w którym opowiadał o grającej legendzie w Chelsea.

– To czysta przyjemność być jego trenerem. Azpi jest tak skupiony, szczery, otwarty. Często skupia się na swoich najlepszych występach. To, co widzisz w dniu meczu jest tym, co ja widzę codziennie na treningach.

– To szaleństwo. Jak można być takim miłym facetem, a jednocześnie być liderem grupy i mieć rozegranych tyle gier? Fajnie, że na boisku może być taki i taki.

– On żyje swoją rolą. Może nie jest liderem, którego można by czasem oczekiwać jako wy kibice lub ogólnie, że my, jako ludzie, oczekujemy, że liderzy będą głośni i ekstrawertyczni. Nie jest.

– Jest bardzo emocjonalny, jest spokojny, daje przykład. Nie wygłasza przemówień codziennie. Kiedy angażujesz go w każde ćwiczenie, wiesz, że zawsze da z siebie wszystko. Kapitan jest w doskonałej formie, nawet kiedy śpi.

– To fantastyczne rozegrać tyle spotkań dla jednego klubu, facet na to zasługuje. Jeśli rozegrasz 300 meczów na takim poziomie i wygrasz tak wiele trofeów. Nie ma za tym szczęścia. To tylko ciężka praca i determinacja.

 

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW