Mount: Kiedy cały stadion jest przeciwko nam, my wtedy rośniemy w siłę
Mount: Kiedy cały stadion jest przeciwko nam, my wtedy rośniemy w siłę

Mount: Kiedy cały stadion jest przeciwko nam, my wtedy rośniemy w siłę

W pierwszym meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata podczas wrześniowej przerwy na kadry Anglia wygrała z reprezentacją Węgier. Bardzo dobre spotkanie zaliczył wychowanek Chelsea, który zanotował asystę przy bramce Sterlinga.

Mecz odbywał się w gorącej atmosferze, czego potwierdzeniem były rzucane kubki po piwie w piłkarzy Southgate’a. Anglicy nic sobie z tego nie robili, a każdą kolejną bramkę celebrowali podnosząc rzucane kubki i udając picie piwa. Po meczu w rozmowie z mediami Mason podkreślił pewność swojej drużyny oraz to, że kibice odegrali kluczową rolę.

– Nie uważam, byśmy kiedykolwiek się czegoś bali. Rośnie w nas pewność siebie, nie jest to nadmierna pewność, ale wiemy na co nas stać. Kiedy cały stadion jest przeciwko nam, my wtedy rośniemy w siłę. Jako piłkarze, rozmawialiśmy o tym, że kibice nie będą nam przyjaźni.

– Chcemy pokazać, jak potrafimy grać w piłkę i uciszyć tym cały stadion. Zrobiliśmy to w drugiej połowie tego meczu. Podczas sytuacji oko w oko z bramkarzem mamy zabójczy instynkt. Zamknęliśmy mecz nie dając im żadnej nadziei. Gdy zdobyliśmy bramkę, mogliśmy się spodziewać, że coś wyląduje na boisku lub stanie się coś innego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wychowanek Chelsea wierzy, że ponownie uda im się rozegrać świetne spotkania. Tym razem przeciwnikami Trzech Lwów będzie Andora, z którą zmierzą się w niedzielę, natomiast w środę podopieczni Southgate’a zmierzą się z reprezentacją Polski.

– To było dla nas ważne zwycięstwo, dla całej grupy, ponieważ dzięki temu dalej możemy iść do przodu. Nie pozwolimy sobie na chwilę wytchnienia, mamy jeszcze dwa mecze podczas tej przerwy. Jesteśmy skoncentrowani i gotowi do dalszej pracy.

– Po finale na Euro i tym, co działo się podczas lata, był to dla nas ważny mecz. Chcieliśmy w nim zaznaczyć, że wróciliśmy silniejsi, bardziej skupieni i spragnieni kolejnego sukcesu.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW