Extra Time With… Marcos Alonso!
Extra Time With… Marcos Alonso!

Extra Time With… Marcos Alonso!

W serii Extra Time With… dowiadujemy się, co piłkarze The Blues lubią robić w wolnym czasie. Tym razem przepytany został Marcos Alonso.

Lewy obrońca Chelsea to najmłodszy przedstawiciel znanej rodziny piłkarskiej. Po rozmowie z Hiszpanem widać, że dorastał w środowisku, w którym panuje sportowa atmosfera. Od Marcosa dowiadujemy się, że w przeszłości próbował swoich sił w innych dyscyplinach sportowych.

Nauka od najlepszych

– Kiedy byłem dzieckiem, grałem w golfa i to na całkiem dobrym poziomie. Mój tata również grał oraz członkowie rodziny mojej mamy. Ojciec pochodzi z Santander, skąd również jest Seve Ballesteros (znany hiszpański golfista). Byli dobrymi przyjaciółmi i czasem razem grywali. Ja natomiast chodziłem do szkoły z jego synem, Javierem.

– Kiedyś poznałem również Seve’a, to było dla mnie niesamowite. Pewnego dnia po szkole poszliśmy do jego domu, a w jego ogródku było małe pole golfowe. Pamiętam, że kazał nam grać 7-ironem (kij do golfa). Mówił, że sam tak robił, to był jeden z najlepszych dni mojego życia.

Podejmowanie trudnych decyzji

– Koniec końców nie mogłem jednak grać jednocześnie w piłkę i w golfa, nie miałem na to czasu. W pewnym momencie musiałem zdecydować, czy chodzić na lekcje golfa czy piłki. Gdy opowiadam tę historię, moja mama zawsze się śmieje, ponieważ byłem bardzo młody i powiedziałem: „Posłuchaj mamo, piłka to moje życie.”

– Próbowałem trenować kilka tygodni z drużyną z Madrytu, ale było z piłką było zbyt ciężko. Szczerze mówiąc, wybór między golfem, a piłką był dla mnie nie do pomyślenia. Teraz gram w piłkę nożną na poważnie, a w golfa tylko dla zabawy z przyjaciółmi, gdy jestem na wakacjach.

– Gdy w wieku 12 lat dowiedziałem się, że podpiszę kontrakt z Realem Madryt, grałem wtedy w golfa. Pamiętam, że pewnego dnia zadzwonili do mojego domu i poprosili mnie o przejażdżkę. Zagraliśmy kilka spotkań przed wakacjami, a latem zadzwonili ponownie. Ja grałem wtedy w golfa, więc odebrał mój ojciec – fan Barcy i Atletico. Moja mama musiała mi powiedzieć, że mnie chcą, bo tata nie chciał nawet o tym wspominać.

Dzień na wyścigach

– Wyścigi konne również są w mojej rodzinie od jakiegoś czasu. Siostra mojego taty i brat jeździli konno, gdy byli młodsi. Potem mój wujek został trenerem. Zawsze lubiłem śledzić jego konie. Mam kilku przyjaciół, którzy ścigają się w Hiszpanii i tutaj, w Anglii. Świetnie jest śledzić ich kariery i patrzeć, jak wygrywają. Podobnie mają ze mną i z piłką, wszyscy wspieramy się nawzajem.

– W Madrycie i w San Sebastian byłem na kursach, a tutaj w Anglii byłem w Newmarket oraz Sandown, które jest blisko poligonu. W Hiszpanii wyścigi konne nie są jednym z najpopularniejszych sportów, ale mają swoich kibiców. Mając zaangażowaną w to rodzinę, jest mi łatwiej śledzić i oglądać ich poczynania.

– Nigdy nie jeździłem konno, gdy byłem młodszy! Trzymałem się sportów z piłką. Może gdy będę na emeryturze, to wtedy spróbuję.

Gra w padla

– Niektórzy z zawodników zaczynają w to grać! Padel staje się coraz popularniejszy na świecie, ale my graliśmy w Hiszpanii w to dawno temu. Pamiętam, że poza sezonem gdy byłem młodszy, grałem w to z przyjaciółmi.

– Główną różnicą między padlem, a tenisem są ściany. Jeśli chodzi o padla, to jeśli nie trafisz, masz drugą szansę po odbiciu od ściany. To sprawia, że gra jest łatwiejsza, bardziej fizyczna i moim zdaniem przyjemniejsza niż tenis.

– To świetny sposób na spędzanie czasu ze znajomymi, jest to inna rywalizacja niż w piłce i poprawia kondycję fizyczną. W Hiszpanii jest wiele kortów, nie to co w Anglii, choć zaczyna ich być coraz więcej. W Chelsea utworzyliśmy grupę do gry. Pozostali Hiszpanie grają, Niemcy również zaczynają grać. Tim, jeden z naszych trenerów jest wielkim fanem, Petr Cech również lubi zagrać.

– Dobrze jest się razem oderwać od futbolu, a w szatni panuje świetna atmosfera.

Źródło: Chelsea FC

 

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW