Chelsea wykupi Saula po sezonie?
Chelsea wykupi Saula po sezonie?

Chelsea wykupi Saula po sezonie?

Emocje po okienku transferowym już opadły, kilka minut przed zamknięciem The Blues zakomunikowali, że udało im się wypożyczyć Saula Nigueza na rok.

Jak się okazuje, zarząd Chelsea planuje wykupić Hiszpana po rocznym okresie wypożyczenia. Wszystko zależy od tego czy Saul odzyska formę, którą szokował kilka lat wcześniej.

Były piłkarz Atletico ma rok na przekonanie do siebie Tuchela i udowodnienie, że nie stracił umiejętności.

Thomas Tuchel był zdeterminowany, aby wprowadzić Saula do składu i wzmocnić jeszcze bardziej środek pomocy. Niemiecki szkoleniowiec wierzy, że Hiszpan będzie idealną alternatywą dla N’Golo Kante, Jorginho i Mateo Kovacica.

Saul jest postrzegany jako piłkarz idealnie pasujący do Premier League. Zawodnik pracował pod ogromnie wymagającym Diego Simeone, więc Tuchel bardzo ceni przygotowanie fizyczne środkowego pomocnika.

Simeone wystawiał Saula na wahadle, rzadko grał na swojej nominalnej pozycji. Takie rzucanie piłkarza na nie swoich pozycjach wpłynęło na jego formę i reputację do tego stopnia, że ​​hiszpańscy mistrzowie nie tylko byli gotowi pozwolić mu odejść tego lata na wypożyczenie, ale także naciskali, aby to zrobić na stałe za obniżoną opłatą w wysokości 30 milionów funtów.

Jeszcze 4 lata temu jego klauzula wykupu wynosiła 130 milionów funtów. W Chelsea panuje przeczucie, że mogli dokonać wielkiego transferu, na początku wypożyczając zawodnika, a za rok kupując go za grosze.

Jak ujawniają angielscy dziennikarze Saul był obserwowany przez Chelsea od dwóch lat. Teraz Thomas Tuchelu dostał do swojego składu gotowego, sprawdzonego zawodnika. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem The Blues mogą kupić genialnego zawodnika za jedyne 30 milionów funtów w przyszłym sezonie.

Źródło: Evening Standard

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW