Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już jutro Chelsea zmierzy się z Aston Villą na Stamfrod Bridge. Nasz szkoleniowiec stawił się dziś na konferencji prasowej.

– Przerwa reprezentacyjna to dobry czas dla menadżerów. Mamy trochę wolnego czasu i możemy pomyśleć nad kilkoma sprawami. Dzisiaj był pierwszy dzień, w którym wszyscy wrócili do klubu.

Czy są jakieś kontuzje w zespole?

– Romelu Lukaku ćwiczył na pełnym obciążeniu. Nie ma żadnych objawów, jutro będzie gotowy. N’golo Kante oraz Pulisic nie wystąpią w jutrzejszym spotkaniu. Thiago Silva również nie będzie w jutrzejszej kadrze. Oczywiście kluby, reprezentacje i zawodnicy chcą grać. Zawieszanie zawodników bo nie pojechali na kadry jest bezsensu.

Występ Saula Nigueza?

– Byłem trochę zaniepokojony wejściem w sezon tylko z Jorginho, Mateo i N’Golo. Nie z powodu braku jakości czy charakteru, ale ze względu na nieprzewidywalność wielu meczów w przyszłości.
Nie szukaliśmy rozpaczliwie wzmocnień, znam go od wielu lat. Kiedy więc cała sytuacja z wypożyczeniem się skończyła byliśmy podekscytowani. To profil gracza, którego potrzebujemy. Jestem absolutnie szczęśliwy. Nie mamy największego składu liczebnie, na przykład teraz, kiedy brakuje nam dwóch graczy. Ale mamy mocny skład pod względem jakości i charakteru. Cieszę się, że Saul jest z nami.

Mistrzostwa Świata co dwa lata?

– Właśnie przeczytałem kilka nagłówków, nawet nie wiem, co za tym stoi. Chciałbym potrafić wyjaśnić „jak i dlaczego”. Trudno jest każdemu klubowi to zaakceptować, szczególnie po Euro i Copa America. Jeśli zwiększymy liczbę gier, nie będzie to korzystne dla piłki nożnej. Nie wiem co o tym myśleć.

Co sądzisz o Bundeslidze?

– Do Bundesligi trafia wielu młodych zawodników. Widzą swoje szanse, liga jest bardzo dobrze zorganizowana i wystarczająco odważna, by pozwolić młodym graczom grać. Trenerzy w tej lidze wiedzą czego wymagają.

Piłkarze wracający z reprezentacji.

Wszyscy wracają z wymagających spotkań, różnych stylów gry i wielu innych doświadczeń. Kiedy dziś weszliśmy do sali spotkań, zażądałem pełnego skupienia i motywacji. Gramy na najwyższym poziomie, gramy dla Chelsea, To trochę niezręczne. Zwykle buduję pewną więź i pytam każdego – czego potrzebują, czego nie potrzebują. Wczoraj i dziś budynek był coraz pełniejszy bo wszyscy wracali z reprezentacji. Dzisiaj był bardzo intensywny trening. Nie przyjmujemy wymówek. 

Manchester United po transferze Ronaldo stał się pretendentem do tytułu Premier League?

– Mieli fantastyczne okno transferowe. W zeszłym sezonie byli bardzo trudni do pokonania. Zajęli drugie miejsce w lidze, byli silni przed przybyciem Cristiano Ronaldo.

O nowych transferach i jak szkoleniowiec widzi współpracę Lukaku i Wernera na boisku.

– Nowi zawodnicy przynoszą nowego ducha do zespołu, są głodni nowych wyzwań. To podnosi na duchu wszystkich.

– Ważne jest, aby Timo odnalazł pewność siebie, rytm i radość. Piłkarze są odpowiedzialni za walkę o swoją pozycję, a kiedy już ją zdobędą, nie oddadzą jej. Jestem pewien, że znajdziemy rozwiązania, w których zagramy zarówno z Timo Wernerem, jak i Romelu Lukaku. Mogą dobrze do siebie pasować.

 

Źródło: Absolute Chelsea

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW