Lukaku z dubletem na Stamford Bridge! – Chelsea pokonuje Aston Ville

Dziś w ramach 4. kolejki Premier League, The Blues podjęli u siebie podopiecznych Deana Smitha. Thomas Tuchel zdecydowała się mocno porotować składem, bo względem meczu z Liverpoolem doszło do sześciu zmian.

Pierwsza połowa była niesamowicie wyrównana. Kibice obu drużyn mogli oglądać wyjścia spod pressingu i prowadzanie piłki przez zawodników Chelsea, oraz dzikie kontry i groźne stałe fragmenty gry zawodników Villi. Jak się okazało, w swojej filozofii skuteczniejsi byli Ci pierwsi. Bowiem to właśnie po wyjściu spod pressu padła bramka dla The Blues. Mateo Kovavic ponownie popisał się swoim ponadprzeciętnym dryblingiem i po minięciu dwóch rywali rzucił długą piłkę na Lukaku. Belg pewnie wszedł w pole karne, gdzie nawinął Axela Taunzebe i gorszą, prawą nogą sfinalizować akcję. Zawodnicy The Villans nie chcieli pozostać nam dłużni i kilka minut później byliśmy świadkami parady Edu Mendy’ego, który obronił strzał Watkinsa. Chwilę później Watkins miał kolejną okazję doprowadzić do wyrównania, ale wtedy Thiago Silva bohatersko zatrzymał strzał swoją klatką piersiową. Villa miała jeszcze kilka okazji po rzutach rożnych, ale Mendy stał na posterunku i popisywał się świetnymi interwencjami. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0.

Pierwszą zmianą dla Chelsea był Jorginho, wchodzący za Saula. Druga część meczu zaczęła się szybkim atakiem Aston Villi i jeszcze szybszym golem.  Po rzucie z autu Lukaku stracił piłkę na rzecz Konsy, który oddał ją do Mingsa, a ten chciał podać do bramkarza, lecz zrobił to za lekko. Do piłki dopadł Kovacic, który perfekcyjnie wykończył po długim słupku. Niestety Mings szybko się obudził i dwukrotnie wybijał dośrodkowania Alonso. Oprócz tego mogliśmy podziwiać kilka świetnych crossów Ziyecha, a wraz z Mateo czarowali nas swoimi umiejętnościami kontroli i przyjmowania piłki. Druga zmiana to Azpilicueta wchodzący za bezproduktywnego w tym meczu Havertza. W 73′ minucie goście oddali najgroźniejszy strzał w drugiej połowie, a była to główka, którą na dwa razy złapał Mendy. Nie mogło się obyć bez ofensywnych zapędów Alonso, który w gąszczu piłkarzy był bliski zdobycia niezłej urody gola, ale piłka nie trafiła w bramkę, a poleciała wzdłuż długiego słupka. Ostatnim wchodzącym był Timo Werner, który zmienił Hudsona-Odoi. Groźnym faulem „popisał” się Chalobah, ale sędzia nie wyciągnął z tego konsekwencji. Poturbowany został Alonso – Hiszpan ucierpiał podczas walki o górną piłkę z Leonem Bailley’em. Sędzia doliczył 4 minuty, co przełożyło się na trzeciego gola dla Chelsea! Podopieczni Tuchela fantastycznie wyszli z pressingu w środkowej części boiska, a potem stworzyli składną akcję, którą na granicy pola karnego ponownie wykończył Romelu Lukaku!

Ostatecznie Chelsea wygrywa z Aston Villą 3:0.