Chelsea pokonuje Zenit – Lukaku zapewnia pierwsze trzy punkty!

Dzisiejsza kolejka spotkań rozpoczynała tegoroczną edycję Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu zmierzyli się z rosyjskim Zenitem. Choć to The Blues byli faworytami na papierze, piłkarze Siemaka nie zamierzali przejść obok tego meczu obojętnie.

Po pierwszych 20 minutach żadna z drużyn nie wykreowała sobie ani jednej świetnej okazji, ale gołym okiem było widać, który zespół prowadzi tempo gry. Pierwszy celny strzał został oddany dopiero w 38 minucie na bramkę Edouarda Mendy’ego. Pierwsza połowa zdecydowanie nie należała do tych najciekawszych, co może potwierdzić ww. statystyka. Sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę równo z wybiciem 45 minuty.

Drugą połowę zespół Thomasa Tuchela rozpoczął bez żadnych zmian. W 50 minucie okazję na bramkę miał Antonio Rudiger. Jego rajd przez całe boisko wyglądał fenomenalnie, niestety Niemiec akcję zakończył niecelnym uderzeniem. Ta sytuacja bardzo mocno przypominała rajd Kurta Zoumy w meczu z Ajaksem.

Mimo przewagi posiadania, to goście potrafili sobie stworzyć klarowniejsze sytuacje, głównie za sprawą kontrataków. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 68 minuty. Cesar Azpilicueta dośrodkowuje piłkę w pole karne, a najwyżej do futbolówki wyskakuje niezawodny Romelu Lukaku, który pokonuje bramkarza gości. Dziesięć minut później centymetry uchroniły defensywę Chelsea od straty bramki. Gdyby dośrodkowanie było minimalnie dokładniejsze, Dzyuba mógłby dopisać kolejną bramkę do swojego dorobku. Przy próbie strzału, rosyjski napastnik wślizgiem wjechał w senegalskiego bramkarza, przez co gra musiała zostać na chwilę przerwana.

W międzyczasie, Kai Havertz pojawił się na boisku w miejsce Hakima Ziyecha. Druga zmiana, to długo wyczekiwany przez kibiców Ben Chilwell, który zmienił Marcosa Alonso. W tym samym czasie, Thiago Silva zameldował się w miejsce Azpilicuety. Chwilę przed końcem swoją szansę otrzymał Ruben Loftus-Cheek, który zmienił Mounta.

Tuż przed końcem, Lukaku otrzymał podanie od Kovacica i przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów. Będąc w polu karnym rywala, Belg zdecydował się na indywidualną akcję, lecz obrońca gości wybił piłkę w ostatnim momencie.

Sędzia zagwizdał po raz ostatni, The Blues pokonuje Zenit 1:0. Nie było to najlepsze widowisko, ale Chelsea może dopisać sobie trzy punkty. Następne spotkanie to wyjazdowe, derbowe starcie z Tottenhamem. W Lidze Mistrzów natomiast, podopiecznych Tuchela będzie czekało prawdopodobnie najcięższe wyzwanie w grupie, czyli mecz z Juventusem.