Pomeczowy wywiad Thomasa Tuchela
Pomeczowy wywiad Thomasa Tuchela

Pomeczowy wywiad Thomasa Tuchela

Zeszłoroczni mistrzowie Europy rozpoczęli kolejne zmagania zwycięstwem. The Blues pokonali Zenit 1:0 po bramce Romelu Lukaku.

Thomas Tuchel udzielił wywiadu pomeczowego.

O spotkaniu:

– Musieliśmy znaleźć trochę przestrzeni i szukać chwil, aby strzelać i stwarzać szanse. To była zasłużona wygrana, ale również ciężka praca. Zenit to mistrzowie Rosji, to był ciężki mecz. Zmęczyli nas swoją wysoką intensywnością.

– Spodziewaliśmy się trudnego spotkania, to jest przecież Liga Mistrzów. Mają wielu dobrych graczy. Musieliśmy grać na naszym najwyższym poziomie. Tak jak powiedziałem, jestem szczęśliwy, bo musieliśmy dużo pracować. Nie jest to łatwe aby stale występować na takim wysokim poziomie. Wygrana i kolejne czyste konto są bardzo ważne. Jeszcze nie skończyliśmy ale jesteśmy w dobrym miejscu.

O rajdzie Rudigera: 

– Czasami potrzebujesz takich akcji. To było dobrze zrobione. Gra była na tamten moment otwarta. Przeszedł pół boiska i próbował sam dokończyć. Alonso miał również dobrą szansę. Z czasem było łatwiej, byliśmy coraz lepsi. Trudno im było, gdy zmęczyli się nieustanną obroną. To była duża intensywność meczowa i dobre doświadczenie.

O bramce Romelu Lukaku:

– Doskonała główka, dobrze zgrana z dośrodkowaniem od Azpiego. Cesar był na tyle odważny, by wkroczyć tak daleko, a dośrodkowanie było genialne. W polu bramkowym mieliśmy kilku zawodników i tak jak w poprzednim meczu Romelu strzelił bramkę, dlatego tu jest. Lubi strzelać. Znowu był dla nas decydujący, jest świetnie.

O graniu w Lidze Mistrzów:

– Zawsze jest ciężko, bo miałem okazję trenować zespoły w Lidze Mistrzów. Musisz dostosować się do różnych systemów, stylów gry i sytuacji, które mogą się zdarzyć. Musisz być absolutnie skoncentrowany i tacy właśnie byliśmy. Pierwszy krok załatwiony, w grupie jest jeszcze wiele meczów.

Źródło: BT Sport

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW