U18: Młodziutki skład Chelsea pewnie pokonuje Birmingham, Mothersille z dubletem!

W czwartej kolejce Chelsea podejmowała u siebie Birmingham City.

Zdjęcie

W związku z przerwą reprezentacyjną Ed Brand wystawił bardzo młody skład z jeszcze młodszą ławką rezerwowych. Swoje pierwsze starty zaliczyli Kaiden Wilson (ŚO rocznik 05/06) i Michael Golding (ŚP rocznik 06). Dla Somto Boniface (LO, 15) było to drugie spotkanie od pierwszych minut. Na ławce obok Silko Thomasa znaleźli się również Luke Campbell, Reiss Russell-Denny (2005) i Tyrique George (2006). Bramkarz Ted Curd również ma również 15 lat.

Birmingham: A.Brooks, Sullivan, Oni, Nguepissi, Browne, Ogor, Hall, James, Wakefield, Patterson, Bellingham.

Rezerwowi: Khela, Mayo, Home, Oduka, Rushton.

Na początku spotkania Brooks dobrze interweniował po strzałach Stuttera i Castledine’a. W odpowiedzi goście zagrozili po akcji prawą flanką, jednak Kaiden Wilson zablokował próbę gości. Pierwsze trafienie padło po błędzie Brooksa, piłkę do pustej bramki wbił Louis Flower. W 65 minucie na 2-0 podwyższył Malik Mothersille zabawiając się w defensywą Brimingham. W między czasie Ted Curd powstrzymywał gości imponując między słupkami. W końcówce Stutter popędził prawą stroną, dograł do Mothersille’a, a ten ustalił wynik meczu na 3-0.

Ekipa Branda ma komplet punktów, bilans bramkowy 18-5. Zajmują oczywiście pierwsze miejsce w tabeli.

Skrót meczu w momencie publikacji jest niedostępny.

Źródło: @chelseayouth