Cech: Sytuacja z Superpucharu pokazała, że każdy zawodnik jest ważny
Cech: Sytuacja z Superpucharu pokazała, że każdy zawodnik jest ważny

Cech: Sytuacja z Superpucharu pokazała, że każdy zawodnik jest ważny

Legenda Chelsea dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat bycia bramkarzem oraz wspomina mecz o Superpuchar Europy.

Petr Cech jest jednym z najlepszych bramkarzy w Historii Premier League. Wygrał 4 razy złotą rękawice, najwięcej spośród wszystkich bramkarzy. Wielokrotnie jego interwencje ratowały Chelsea w ważnych momentach. Jednak sam mówi, że bycie brakarzem w wielkim klubie jest nieraz problematyczne.

-Kiedy grałem w Chelsea byliśmy najlepszym zespołem w lidze i dominowaliśmy na boisku, przez to nie miałem za dużo okazji do bronienia. W takich zespołach bardziej liczy się koncentracja od umiejętności. 1 czy 2 sytuacje mogą decydować o tym czy zdobędziesz 1 punkt czy 3. W Sparcie Praga również dominowaliśmy w lidze dlatego wiedziałem jak odpowiednio skoncentrować się na meczu.

-Podobnie jest z Mendy’m. Gra dla Senegalu który jest jedną z najlepszych drużyn na kontynencie. W Rennes zespół grał pod presją a Edu miał cały często mnóstwo roboty. Poświeciłem mnóstwo czasu aby nauczyć go funkcjonowania w zespole dominującym.

 

Okres przed sezonem 2021/22 był bardzo trudny dla The Blues. Większość zawodników była na zgrupowaniu kadry przez co często było bardzo mało zawodników na treningach. Jednak okres ten został zwieńczony wygraniem Superpucharu Uefa. 124-krotny reprezentant Czech opowiedział jak wspomina ten okres:

-To był trudny okres. Dużo zawodników było niedostępnych więc musieliśmy polegać na tych co byli, a oni wywiązali się z swoich zadań perfekcyjnie.

– Mendy od początku wiedział, że trener postawi w karnych na Kepe. Mimo to zagrał bardzo dobry mecz a następnie ustąpił miejsca Hiszpanowi co należy docenić. Kepa wykonał swoją robotę idealnie. W dużej mierze dzięki tej dwójce mogliśmy cieszyć się z pucharu. Ten mecz wzmocnił relacje w drużynie i dzięki temu dobrze weszliśmy w sezon.

-Edu pokazał, że drużyna jest zawsze na pierwszym miejscu. Zawsze jako zespół osiągniesz więcej niż indywidualnie.

-Dzięki tej zmianie dużo zawodników nabrało pewności siebie. Tuchel pokazał, że pomimo dużej konkurencji każdy jest tak samo ważny i, że każdy dostanie swoją szansę.

Źródło: Chelsea Fc

 

 

 

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka i F1

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW