Joe Cole: Lukaku to kompletny napastnik
Joe Cole: Lukaku to kompletny napastnik

Joe Cole: Lukaku to kompletny napastnik

Joe Cole ostrzegł wszystkich, że Romelu Lukaku jest kompletnym napastnikiem, a rywale Chelsea powinni się bać.

Romelu Lukaku strzelił cztery gole w swoich ostatnich czterech występach, które pomogły zapewnić Chelsea trzy zwycięstwa, ostatnio w meczu Ligi Mistrzów z Zenitem. Po meczu na BT Sport eksperci Rio Ferdinand, Joe Cole i Eniola Aluko podzielili się swoimi przemyśleniami na temat Lukaku i jego umiejętności. Mecz wyglądał na frustrujący dla The Blues, ale kiedy Cesar Azpilicueta dośrodkował na Lukaku, Belg wyskoczył najwyżej i zdobył bramkę w 69. minucie. Tworzenie szans okazało się trudną sztuką, ale kiedy w końcu udało się taką stworzyć to napastnik sprytnie ją wykorzystał.

Joe Cole wierzy, że obecność nowej 9 wyniesie ich na wyższy poziom i pozwoli innym piłkarzom również na tym skorzystać.

– W przypadku Lukaku interesujące jest to, że porównania z Didierem Drogbą są nieuniknione ze względu na zajmowaną przez niego pozycje, ale to, co widzę od niego teraz za drugim razem, to przejęcie przez niego roli lidera.

– Widać, jak reagują na niego gracze. Jego ruch jest dobry. Wrócił jako kompletny napastnik. Chciałbym z nim zagrać, mogę ci to powiedzieć!

– Myślę, że będzie najlepszym strzelcem w Lidze Mistrzów w tym sezonie.

Są to mocne słowa, zważając na to, że turniej dopiero się rozpoczął. Lewandowski strzelił dwie bramki, a Ronaldo również strzelił gola, ale jeśli Chelsea ma daleko zajść w tym turnieju, to Lukaku prawdopodobnie znajdzie się w czołówce.

Rio Ferdinand również miał coś do powiedzenia na temat 28-latka:

– On bardzo dojrzał od czasów, gdy był w Man United. To było trudne, wyszedł pod chmurką, pojechał tam i pokazał swoją mentalną siłę.

– Zdolność do odkurzenia się i powiedzenia, wiesz, co pokażę wszystkim. Ma tę mentalną wytrzymałość, widzisz to. Lód w jego żyłach.

Dobrze było to zobaczyć. Lukaku nie strzela nawet z łatwych okazji, do tej pory poradził sobie całkiem nieźle w przypadku kilku swoich bramek.

Eni Aluko, była piłkarka Chelsea i Juventusu, mówiła o różnicy między Anglią a Włochami.

– Mogę odnieść się do jego transformacji, grając we Włoszech. Wygląda jak atleta. We Włoszech są najlepsi pod względem nauki o sporcie, pod względem odżywiania i wrócili na szczyt, teraz to topowy sportowiec i zabójczy finiszer.

– Był szczęśliwy w Interze Mediolan, właściwie nie chciał odejść. Wrócił do domu, do Chelsea, miał misję. Ma wiele do udowodnienia, a ty to widzisz.

– Tak jak Rio powiedział, że ma klapki na oczach, mecz po meczu i wiesz, że prawdopodobnie już wyznaczył swoje cele, zamierza zdobyć 30 bramek w sezonie i potrzebujesz tego od swojego napastnika, po prostu potrzebuje posuwać się powoli do przodu.

Jeśli Lukaku zdobędzie w tym sezonie 30 goli, wiem, że nie będę jedynym, który będzie zachwycony jak to zobaczy. Nie sądzę, że jest to cel zbyt daleko poza jego zasięgiem, mając już cztery gole i potencjalnie około sześćdziesiąt meczów w tym sezonie do rozegrania, nie rozumiem, dlaczego nie mógłby osiągnąć tej liczby, jeśli pozostanie w formie. Trudno nie zgodzić się z czymkolwiek, co mieli do powiedzenia eksperci, ponieważ Lukaku wrócił do Anglii i kontynuował dobrą formę z czasów spędzonych w klubie i kraju. Podpisanie kontraktu przez Lukaku jest postrzegane jako ostatni element układanki, jeśli chodzi o Thomasa Tuchela, i bardzo trudno twierdzić, że nie dodał dokładnie tego, czego Chelsea brakowało w zeszłym sezonie. Lukaku ma teraz taką samą liczbę goli dla Chelsea w czterech występach, jak Timo Werner w 2021 roku. Nie mówię, że Timo Werner nie zrobił dobrych rzeczy dla drużyny od czasu przybycia Tuchela, ale brakowało nam finiszera, który zapewniłby bramki. Timo będzie miał teraz trochę ciężaru z ramion, ponieważ Lukaku uwielbia wywierany przez to nacisk. Romelu wrócił do Anglii bardziej kliniczny, niż kiedykolwiek wcześniej i z większą pewnością siebie, by powiedzieć, że jest głównym zawodnikiem.

Źródło: football.london

O autorze

Wojtek Żurek

Nasz atak powinien wyglądać tak: Werner-Lukaku-Mount, chyba zgoda?

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW