Jorginho: Romelu należy się każda strzelona bramka
Jorginho: Romelu należy się każda strzelona bramka

Jorginho: Romelu należy się każda strzelona bramka

Przed rozpoczęciem wtorkowego spotkania, Jorginho odebrał nagrodę dla najlepszego gracza UEFA. Chwilę później Włoch wyraził swoją dumę oraz wdzięczność dla wszystkich, którzy pomogli mu do tego dojść.

Występy pomocnika zarówno dla klubu jak i reprezentacji, były ogromną częścią zwycięstwa przez Chelsea Ligi Mistrzów oraz Euro2020 przez drużynę narodową Włoch. W drużynie Manciniego, Jorge tworzył świetny duet z Nicolo Barellą, który do niedawna był partnerem Lukaku z Interu.

W związku z tym, że wielu zawodników mierzących się z Belgiem w Serie A znalazło się również w szatni reprezentacji Włoch, nie brakowało piłkarzy, którzy przekazali różne informacje na temat najnowszego nabytku Chelsea.

– Wszyscy mówili, że Romelu bardzo dużo pracuje, bardzo pomaga na boisku, nie tylko w sposób gry, ale również poprzez rozmowę. Jesteśmy zadowoleni, że Rom chce wszystkim pomóc. To coś, co każdy tutaj robi. Staramy się pomagać sobie nawzajem.

– Przyszedł do nas z odpowiednią mentalnością. Jestem szczęśliwy z jego powodu, bo ciężko pracuje na treningach i należy mu się każda bramka, którą zdobędziemy w przyszłości. Bardzo doceniamy jego wpływ na drużynę.

Na świetną grę pomocnika wpływ miała również jeszcze jedna osoba. Mowa oczywiście o Thomasie Tuchelu. Niemiec pomógł wydobyć z Jorginho wszystko to, co najlepsze, dzięki czemu Włoch jest teraz w swojej najlepszej formie.

– To dwie osobowości w jednym ciele. Człowiek, którego widzisz przy linii jest zupełnie inny niż ten, którego widzisz poza boiskiem. Poza nim jest bardzo miły i przyjacielski, natomiast na boisku jest w pełni skupiony i wymaga od nas wszystkiego co najlepsze. Jest perfekcjonistą, ciężko pracuje i stara się wydobyć z siebie wszystko, by każdemu pomóc. Dużo od nas wymaga, bo wie, co możemy dać.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW