Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

W niedzielne popołudnie Chelsea rozegra kolejne derby Londynu w tym sezonie. Ich przeciwnikiem będzie Tottenham. Pora więc na przedmeczowe wypowiedzi Thomasa Tuchela.

Czego spodziewasz ze strony Tottenhamu?

– Obecnie nie zagłębiałem się w tematy kto zagra w tym meczu, a kto nie. Zmierzymy się z ciężkim przeciwnikiem, to derby Londynu. W zeszłym sezonie osiągnęliśmy dobry rezultat, który teraz chcemy powtórzyć.

Pojedynek Kane’a i Lukaku

– Między nimi jest jedno wielkie podobieństwo, obaj strzelają decydujące bramki. Pomijając ten fakt, to zupełnie inni zawodnicy. Jeżeli Harry Kane zagra w tym meczu, musimy się skupić na obronie i powstrzymaniu go w tym spotkaniu.

Kontuzje

– Póki co nie pojawiły się żadne nowe urazy. Christian Pulisic stara się wrócić do nas jak najszybciej, ale na pewno nie zagra w tym spotkaniu. Natomiast N’Golo Kante jest w pełni sił i będzie gotowy do gry.

Nowy kontrakt dla Antonio Rudigera

– Mam nadzieję, że jak najszybciej znajdą rozwiązanie, bo nie jest to sprawa tylko pomiędzy zawodnikiem i trenerami. Te sprawy dotyczącą zawodnika, jego agenta oraz klubu. To świetny zawodnik, bardzo konsekwentny, utrzymujący wysoki poziom. Wszystko jest na swoim miejscu, ale czasami zawodnicy potrzebują troszkę więcej czasu dla siebie. Z naszej strony to nic nowego.

Nienajlepsza forma drużyny w dwóch ostatnich meczach

– To prawda, ale nie spodziewałem się najwyższego poziomu na początku września, szczególnie po tym pre-sezonie oraz całej sytuacji z pandemią. Dla mnie obecnie liczy się to, że jesteśmy konkurencyjni, gramy nieustępliwą piłkę i mamy wiarę w to, że uda nam się przetrwać trudniejszy okres podczas meczu. Aston Villa zagrała na najwyższym poziomie. To fakt, który musimy zaakceptować oraz szanować. Konkurencja jest ogromna. Dobrze, że wygrywaliśmy dotychczasowe spotkania.

Zbalansowany drużyna

– Nie sądzę, aby było to trudne wyzwanie. Mamy teraz Romelu, to kluczowy zawodnik. Czasem tracimy kilku zawodników, my zdecydowaliśmy się zachować Rubena, Rossa czy Malanga. Takie rzeczy wymagają trochę czasu. Teraz wszyscy wiedzą, na kim polegamy w naszym składzie.

Czy to dobry czas na mecz ze Spurs?

– Zawsze jest dobry czas na mecz z Tottenhamem, to wielkie wydarzenie. To jeden z tych meczów, w którym chcesz zagrać pod każdym względem.

Czy ważne jest, aby być trudnym do pokonania nie grając na 100%?

– Nie mówię, że gramy zły futbol, możemy grać lepiej, ale obecnie trudno nas pokonać. Zwycięstwa pomagają zbudować atmosferę, musimy zachować spokój i być otwarci na wszelką krytykę. Na ten moment czuję, że wszyscy wiedzą, że stać nas na więcej. Nie jesteśmy źli, ale na pewno możemy grać lepiej.

Dodatkowe dwa dni na odpoczynek i przygotowanie do meczu

– To jest dobre, podoba mi się to. Wczoraj mieliśmy dzień regeneracji, teraz możemy odbyć dwie sesje treningowe. Dobrze i korzystnie to na nas wpływa.

Reakcja Saula po jego nieudanym debiucie

– Mamy kilku chłopaków mniej doświadczonych, podobnych jak on. Wszyscy dzielili się doświadczeniami ze swojego pierwszego meczu. Kiedy byłem przy linii bocznej w moim pierwszym meczu, to było coś zupełnie innego. Z pewnością nie wątpimy w jego jakość. Być może potrzeba trochę czasu, aby cały nacisk zszedł z jego barków. Na pewno jest w takim wieku, że za bardzo się tym nie przejmuje.

Źródło: Football London

 

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW