Azpilicueta: Wiemy, co wygrana w derbach znaczy dla naszych kibiców
Azpilicueta: Wiemy, co wygrana w derbach znaczy dla naszych kibiców

Azpilicueta: Wiemy, co wygrana w derbach znaczy dla naszych kibiców

Wczorajszego popołudnia Chelsea w świetnym stylu rozprawiła się z Tottenhamem. The Blues wygrali 3:0, a bramki strzelali Thiago Silva, Antonio Rudiger oraz N’Golo Kante.

Tuż po spotkaniu, w pomeczowym wywiadzie głos zabrał kapitan Mistrzów Europy, Cesar Azpilicueta. Hiszpan wypowiedział się na temat przebiegu meczu, zmiany N’Golo Kante oraz pochwalił swoich kolegów z drużyny.

– Oczywiście nasz menedżer nie był zadowolony z przebiegu spotkania, a my z naszego występu. Mimo, że dochodziliśmy do ich pola karnego, nie oddawaliśmy celnego strzału. Tottenham stworzył kilka sytuacji, z których mógł zdobyć bramkę. W pojedynkach nie byliśmy tak dobrzy jak zwykle, miejscami byliśmy zbyt otwarci i zbyt szeroko ustawieni, przez co oni grali piłką wokół nas. To było coś, co musieliśmy poprawić jak najszybciej, ponieważ grając w ten sposób nie mogliśmy oczekiwać wygranej. Reakcja była dobra, wróciliśmy na murawę i rozegraliśmy świetną drugą część meczu.

– Każdy z nas fenomenalnie rozegrał drugą połowę. Naprawdę dominowaliśmy, lepiej utrzymywaliśmy się przy piłce. Nie popełniliśmy żadnych błędów, tak jak to miało miejsce w pierwszej połowie. To dobrze, że inni zawodnicy również mogą strzelać bramki. Romelu wykonał w tym meczu inną pracę, nie udało mu się zdobyć bramki, ale to ważne, byśmy nie polegali tylko na jednym zawodniku. On jest naszym głównym napastnikiem, ale wyszliśmy na prowadzenie dzięki rzutowi rożnemu. Te trzy punkty są ogromnie ważne w derbach, bo wiemy, co oznaczają dla kibiców.

Kapitan w szczególności pochwalił Thiago Silvę, który otworzył wynik spotkania. Ale Hiszpan podkreślił również wysiłek całego zespołu, zwłaszcza gdy ciężko pracował bez piłki.

– Uważam, że każdy zobaczył jak dobry był Thiago, z jego siłą, doświadczeniem i tym, jak gra z piłką oraz bez niej. To był świetny mecz, w którym zdobył bramkę, wyprowadzając nas na prowadzenie, więc to fantastyczne, że Thiago jest z nami.

– Wszyscy otrzymują słowa uznania. Cechą tej drużyny jest to, że gra jako jeden zespół. To fakt, że dwóch obrońców zdobyło dzisiaj bramki, ale pracowała na to cała drużyna. Zagraliśmy świetnie przeciwko silnej drużynie, zwłaszcza w drugiej połowie. To również zasługa napastników. To oni pierwsi pressują i ułatwiają pracę innym. Tak właśnie powinna pracować drużyna, począwszy od linii ataku, aż po bramkarza.

– W pierwszych meczach osiągnęliśmy dobre wyniki grając przeciwko silnym zespołom. Musimy jednak być pokorni i wiedzieć, że nie jesteśmy jeszcze na naszym najlepszym poziomie. Ten zespół pokazał, że jesteśmy w stanie grać przeciwko każdej drużynie z tą samą mentalnością, zawsze starając się kontrolować grę, tworzyć szanse i grać jako jedna drużyna. Teraz najważniejsze jest, aby kontynuować naszą ciężką pracę, ponieważ ligi nie wygrywa się we wrześniu. Jesteśmy w dobrej sytuacji, ale przed nami jeszcze dużo pracy.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW