Chelsea ze wspraciem dla osób LGBTQ+
Chelsea ze wspraciem dla osób LGBTQ+

Chelsea ze wspraciem dla osób LGBTQ+

W przyszłym miesiącu przedstawiciele Londyńskich klubów oraz ich kibice spotkają się, aby omówić ważne sprawy dotyczące wspierania mniejszości LGBTQ+ w piłce nożnej.

4 października na Stamford Bridge odbędzie się spotkanie, które będzie miało na celu pomoc osobom dyskryminowanym. Oprócz Chelsea udział wezmą w nim przedstawiciele: Arsenal, Brentford, Millwall, Tottenham, Watford, Crystal Palace, West Ham oraz Qpr. Spotkanie poprowadzi Clare Balding-dziennikarka która od wielu lat wspiera mniejszości homoseksualne i biseksualne.

Kluby będą dyskutować nad 3 kwestiami:

– Co można zrobić aby jeszcze bardziej wspomóc mniejszość LGBTQ+ ?

– Jak rozwiązać problem homofobii, bifobii i transfobii ?

– Jak się przedstawia różnorodność grup fanów LGBTQ+

Oprócz właścicieli Chelsea udział w spotkaniu weźmie także grupa fanów ze stowarzyszenia Chelsea Pride oraz członkowie innych organizacji jak Kick it Out oraz Stonewall Fc.

Zarząd Chelsea krótko skomentował całą sprawę:

-Chelsea FC dokłada wszelkich starań, aby nasz klub był bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla osób LGBTQ+, ich przyjaciół i rodzin i jest zachwycony, że może współpracować z innymi londyńskimi klubami i organizacjami piłkarskimi. Za pośrednictwem tego spotkania chcemy zająć się homofobią, bifobią i transfobią i powstrzymać nienawiść w tej kwestii w piłce nożnej.

Źródło: Chelsea FC

 

 

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka i F1

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW