Dele Alli: Po takich występach nie możemy być szczęśliwi

Po porażce Spurs w derbach Londynu, Dele Alli przyznaje, że cały zespół musi wejść na wyższy poziom. Zespół Spurs przegrał na Tottenham Hotspur Stadium z Chelsea Thomasa Tuchela, po golach Thiago Silvy, N’Golo Kante i Antonio Rudigera.

Dele Alli ujawnił, że zarówno on jak i zespół muszą być lepsi, szczególnie po dwóch porażkach 3:0 z rzędu w Premier League. Pomocnik przyznaje, że cały zespół ma jeszcze wiele do zrobienia aby wejść na najwyższy poziom.

To był rozczarowujący tydzień dla Tottenhamu. Najpierw przegrali 3:0 z Crystal Palace w Premier League, następnie zremisowali 2:2 z Rennes w pierwszym meczu Ligi Konferencji. Teraz ponieśli kolejną porażkę 3:0 z Chelsea.

Spurs mieli obiecującą pierwszą połowę, wyglądali na mocnych i naciskali na bramkę The Blues. Druga połowa była całkowitym przeciwieństwem i mieli problemy z powrotem do gry, gdy Chelsea zdobyła pierwszą bramkę. Alli był tylko jednym z wielu graczy, którzy nie mieli dobrego występu. 25-latek ciężko pracował w derbach Londynu, ale nie był to udany mecz dla Anglika.

Pomocnik rozpoczynał mecz we wszystkich pięciu meczach w Premier League, ale krytykował swoje dotychczasowe występy w tym sezonie.

– Jako atakujący zawodnik i pomocnik nie jestem zadowolony z własnych występów. Nie tworzę wystarczająco dużo okazji ani nie zdobywamy punktów jako zespół.

Mimo porażki obrońcy Spurs nie rozegrali fatalnego meczu i wydawało się, że problemy pojawiły się bardziej w środku boiska. Alli wyjaśnił również, że nie tylko jego występy wymagają poprawy.

– Musimy zacząć wykańczać szanse i tworzyć więcej okazji. Patrząc na zespół widzę wiele pozytywów, ale po 3-0 nie możemy być szczęśliwi i musimy spojrzeć wstecz i odbić się w kolejnym ważnym meczu w tygodniu.

Źródło: Football.London