Kante: Cieszę się, że wróciłem
Kante: Cieszę się, że wróciłem

Kante: Cieszę się, że wróciłem

Po zejściu w połowie meczu z Liverpoolem z powodu odnowienia się kontuzji kostki, która zmusiła go do opuszczenia poprzedniego spotkania z Arsenalem, N’Golo Kante przesiedział następnie dwa mecze, zanim wczoraj w połowie meczu z Tottenhamem został wprowadzony do gry.

To, że będzie miał wpływ na derby Londynu, nie ulegało wątpliwości, choć nie obyło się bez mniej oczekiwanego gola. W wywiadzie po meczowym Francuz wypowiedział się na temat przebiegu meczu, swojej kontuzji, oraz strzelonej bramce.

– To nie był mój najpiękniejszy gol, ale była to ważna bramka, która pomogła drużynie

– Mateo (Kovacic) podał mi piłkę, widziałem, że mam czas na strzał, więc strzeliłem, to był rykoszet, ale jestem szczęśliwy, że dotknęło to słupka i wpadło. Jestem szczęśliwy, że pomogłem drużynie.

– Czuję się lepiej. Myślę, że bardzo dobrze poradziliśmy sobie z kontuzją. Potrzebowałem czasu, aby wejść na boisko i jestem szczęśliwy, że wróciłem i czułem się bardzo dobrze.

Kante, który oglądał pierwszą połowę z ławki, zauważył, jak Tottenham grał z dużą intensywnością i oporem w tych 45 minutach, czyniąc to trudnym i wyrównanym pojedynkiem, aż jego bramka i gole od Thiago Silvy i Toniego Rudigera, a także ogólnie lepsza gra, zapewniły Chelsea mocne zwycięstwo.

– To była bardzo dobra (pierwsza) połowa w wykonaniu Tottenhamu. Mieli sporą intensywność, co było to dla nas trudne. Ale dobrze zareagowaliśmy w drugiej połowie i jesteśmy zadowoleni z trzech bramek i wyniku.

– Otrzymaliśmy dobrą radę od menedżera w przerwie, który powiedział nam, abyśmy wygrywali więcej pojedynków i grali z większą siłą. Mieliśmy wspaniałą drugą połowę.

– Ostatni rok dał nam dużo pewności siebie, ale wiemy, że nic nie będzie łatwe, musimy ciężko pracować i współpracować. Ważne jest, że dobrze zaczęliśmy ten sezon, ale jest wiele ważnych spotkań i musimy to kontynuować.

Źródła: Chelsea FC, BBCMOTD

O autorze

Wojtek Żurek

Nasz atak powinien wyglądać tak: Werner-Lukaku-Mount, chyba zgoda?

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW