Kepa: Trzy punkty z Tottenhamem bardzo nas cieszą
Kepa: Trzy punkty z Tottenhamem bardzo nas cieszą

Kepa: Trzy punkty z Tottenhamem bardzo nas cieszą

W niedzielnym spotkaniu z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Edouard Mendy. Jego miejsce między słupkami zajął Kepa, któremu udało się zachować czyste konto.

Chelsea bez problemu rozprawiła się ze Spurs, strzelając im trzy bramki. Po meczu m. in. na temat gry w niebieskich barwach oraz relacjach z Mendym wypowiedział się hiszpański bramkarz.

– Jestem bardzo zadowolony. To były dla nas bardzo ważne trzy punkty. To były derby Londynu, więc wiedzieliśmy, że to będzie wielki mecz przeciwko bardzo dobrej drużynie. Zwycięstwo w takim spotkaniu jest fantastyczne, wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi. W drugiej połowie wykonaliśmy o wiele lepszą pracę niż w pierwszej, ale zrobiliśmy to, co musieliśmy by wygrać ten mecz. Te trzy punkty bardzo nas cieszą.

– Trener przeprowadził zmiany w przerwie i myślę, że to pokazało jak dobry jest nasz skład. Mamy możliwość przeprowadzenia różnych zmian, wprowadzeniu nowych piłkarzy, a mimo to nie cierpimy w żaden sposób. To bardzo ważne dla wszystkich piłkarzy, by być w gotowości. W trakcie sezonu rozegramy wiele spotkań we wszystkich rozgrywkach, więc to ważne by być gotowym dla dobra drużyny.

Z powodu kontuzji żeber, której Mendy nabawił się w meczu z Zenitem, między słupkami musiał stanąć właśnie Kepa. Hiszpan określił swój powrót mianem doskonałego, z czystym kontem i trzema punktami.

– Byłem bardzo zadowolony, że mogłem pomóc drużynie. Trochę minęło odkąd ostatni raz zagrałem w Premier League, więc byłem szczęśliwy z tej okazji. Wejść do bramki w tak ważnym meczu, jakim są derby Londynu, zachować czyste konto i zdobyć 3 punkty, to naprawdę świetna sprawa.

– Mnie i Edou łączą dobre relacje. Każdego dnia razem trenujemy i wspieramy się nawzajem bez względu na to, który z nas gra. Nasze dobre relacje można było zobaczyć w Superpucharze. Edouard był jednym z pierwszych, którzy podbiegli do mnie by mi pogratulować. Miejmy nadzieję, że po tej kontuzji powróci do treningów jak najszybciej.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW