Konferencja pomeczowa Thomasa Tuchela
Konferencja pomeczowa Thomasa Tuchela

Konferencja pomeczowa Thomasa Tuchela

Za nami piąta kolejka Premier League, w której Chelsea zmierzyła się w derbach północnego Londynu z Tottenhamem. The Blues ku uciesze fanów zwyciężyli 3:0, po golach Thiago Silvy, N’golo Kante i Antonio Rudigera. 

Jak zwykle po meczu, Thomas Tuchel udał się do sali konferencyjnej, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy.

Przemyślenia po pierwszej połowie

– Nie zmienialiśmy systemu, ale może o to chodzi. Zagraliśmy ostrzej, z większą wiarą, lepszą jakością. W pierwszej połowie polegaliśmy na umiejętnej grze i czułem, że zapomnieliśmy o odpowiednim nastawieniu do tego meczu. Jako zespół oddaliśmy zbyt wiele szans. Mieliśmy wrażenie, że każdy pojedynek 50/50 toczył się przeciwko nam i to musiało się zmienić. Jeśli masz na ławce N’Golo i chcesz wzmocnić te schematy gry, to jest zawodnikiem, którego wprowadzasz. Chcieliśmy poprawić naszą kompaktowość, nasze wygrywanie piłek, mieć większą intensywność i pracowitość w naszym meczu, aby aktywnie wygrywać piłki i rozgrywać mecz na połowie przeciwnika. Potrzebna była reakcja i pokazaliśmy to. Zagraliśmy bardzo mocną drugą połowę, aby zasłużyć na to zwycięstwo.

O wpływie śmierci Jimmy’ego Greavesa na grę Tottenhamu

– Widać było, że zaryzykowali, grali bardzo agresywnie. To otworzyło szanse na kontrataki, ponieważ była to bardzo agresywna i emocjonalna drużyna Tottenhamu. Ale byliśmy niechlujni i nie wykorzystaliśmy tej agresji na naszą korzyść.

– Nie wiem skąd się to wzięło, ale w pierwszej połowie zabrakło nam intensywności i energii. Druga połowa była fantastyczną odpowiedzią i dobrym występem.

Powrót Pulisicia i forma Christensena

– Dla Christiana mecz z Aston Villą jest prawdopodobnie za wcześnie, ale mam nadzieję, że się mylę. Do tej pory nie trenował, może gdyby miał szybki postęp, to byłoby możliwe żeby wrócił.

– Andreas jest bardzo silny od pierwszego dnia. Potrafi grać na każdej pozycji w tylnej trójce i gra z pewnością siebie. Na początku miałem wrażenie, że potrzebuje impulsu, by zaufać swojej jakości i uwierzyć w siebie. Dzisiejszy występ był bardzo mocny. W pełni na nim polegamy i do tej pory radzi sobie bardzo dobrze.

O Kante

– Jest topowym graczem. Jeśli masz N’Golo, masz coś, czego wszyscy szukają. Jest wyjątkowym facetem. Byliśmy silni w drugiej połowie z Jorgim i Kovą. Jest fantastyczny.

O kontuzji Mendy’iego

– Próbowaliśmy wszystkiego przez cały tydzień, a wczoraj na treningu było tak sobie. Kontuzja pochodzi z kopnięcia w ostatniej chwili w meczu przeciwko Zenitowi w Lidze Mistrzów. Nie czuł się komfortowo, aby się w pełni rozciągnąć lub wylądować na boku. Nie czuł się komfortowo w walce w stałych fragmentach.

– Cieszę się, że Kepa odegrał dziś kluczową rolę i zachował czyste konto.

Źródło: football.london

 

 

O autorze

Wojtek Żurek

Nasz atak powinien wyglądać tak: Werner-Lukaku-Mount, chyba zgoda?

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW