Saul: Za kilka miesięcy będę w stanie być na bardzo wysokim poziomie
Saul: Za kilka miesięcy będę w stanie być na bardzo wysokim poziomie

Saul: Za kilka miesięcy będę w stanie być na bardzo wysokim poziomie

Saul Niguez zdradził, że menedżer Thomas Tuchel dodał mu otuchy po trudnym debiucie w barwach Chelsea, a Petr Cech również udzielił mu kilku rad.

Hiszpan przybył na zasadzie wypożyczenia z Atletico Madryt w deadline day i od razu został rzucony na głęboką wodę w meczu z Aston Villą, jednak już po 45 minutach został zdjęty z boiska po tym, jak dał przeciwnikom kilka szans na strzelenie bramki. Saul nie zagrał w żadnym z kolejnych meczy Chelsea, ale jest to bardzo prawdopodobne, że może wystąpić znowu przeciwko The Villans już w tę środę w Carabao Cup.

26-latek przyznaje, że jego debiut nie poszedł zgodnie z planem, ale po rozmowach z Tuchelem i Cechem czuje się znacznie lepiej i wie, że potrzeba czasu na przystosowanie się do angielskiego futbolu.

– Angielski Tuchela jest łatwy do zrozumienia. Nie mówię po angielsku zbyt dobrze, ale trochę rozumiem. On mówi dobrze po angielsku, miałem z nim spotkanie i rozumieliśmy się bardzo dobrze.

– Dziękuję mu również za to, że zacząłem w pierwszym meczu z jednym dniem treningu, jest to oznaką jego odwagi i zaufania do mnie.

– Rozmawiał ze mną po meczu i powiedział mi, żebym był spokojny i że muszę się dostosować. Powiedział mi, że umieścił mnie w wyjściowej jedenastce, ponieważ bardzo dobrze trenowałem.

– Oczywiście miałem tylko jeden trening, więc było to dla mnie trudne. Język, stadion, wszystko jest dla mnie nowe. Dużo informacji i to było to, co wszyscy widzieli w grze, byłem zagubiony i nie wiedziałem gdzie jestem.

– To było trudne, ale sposób, w jaki Tuchel podszedł do mnie po meczu, sprawił, że poczułem się lepiej, naprawdę to doceniam.

– Również Petr Cech powiedział mi, żebym był spokojny, że muszę się dostosować do Premier League. Natomiast Thiago Silva powiedział mi, że on też miał złe doświadczenia w swoim debiucie.

– Takie rzeczy się zdarzają, kiedy nie jesteś przyzwyczajony do tej ligi i nawet jeśli jesteś bardzo dobrym zawodnikiem, to jest to trudne. Poznawanie kolegów z drużyny, stadionu, kibiców. Myślę, że za kilka miesięcy będę w stanie być na bardzo wysokim poziomie.

Źródło: metro.co.uk

 

O autorze

Wojtek Żurek

Nasz atak powinien wyglądać tak: Werner-Lukaku-Mount, chyba zgoda?

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW