Callum Hudson-Odoi: Zagrać 100 meczów dla klubu, dla którego chciało się grać od samego początku to niesamowite uczucie.
Callum Hudson-Odoi: Zagrać 100 meczów dla klubu, dla którego chciało się grać od samego początku to niesamowite uczucie.

Callum Hudson-Odoi: Zagrać 100 meczów dla klubu, dla którego chciało się grać od samego początku to niesamowite uczucie.

Skrzydłowy z Wandsworth zaliczył 100. występ dla The Blues w naszym zwycięstwie w Premier League przeciwko Aston Villi, do którego to osiągnięcia zbliżał się już od jakiegoś czasu. To był pozytywny dzień na Stamford Bridge, ponieważ zapewniliśmy sobie zwycięstwo 3-0.

O przekroczeniu 100 występów:

– Kilka razy dostałem informację od brata, że jestem całkiem blisko żeby to osiągnąć. Nie wiedziałem, że chodzi konkretnie o ten mecz, więc kiedy się dowiedziałem, było to dla mnie pewnym zaskoczeniem, ale i szczęśliwym uczuciem. Po meczu byłem podekscytowany, ale fakt, że wygraliśmy tego dnia był ważniejszy, to był dobry wynik.

– To było moje marzenie, aby otrzymać możliwość zagrania mojego pierwszego meczu dla Chelsea, wchodząc przeciwko Newcastle, a później 100 występów po prostu minęło tak szybko.

– To szalone uczucie, kiedy jesteś w akademii i myślisz o zagraniu chociaż jednego meczu dla Chelsea, aby zobaczyć atmosferę i to, jak to jest grać na boisku. Więc zagrać 100 meczów dla klubu, dla którego chciałeś grać od samego początku, to niesamowite uczucie.

Dla chłopca, który dorastał w Cobham marząc o grze dla Chelsea, sto występów jest szczególnie znaczącym osiągnięciem, tym bardziej w tak młodym wieku. Hudson-Odoi zadebiutował w FA Cup w styczniu 2018 roku miesiąc po ukończeniu 17 lat i zaliczył 100 gier tuż przed ukończeniem 21 lat. Dla porównania, John Terry, inny absolwent akademii, był o 14 miesięcy starszy, gdy osiągnął tą samą liczbę występów w klubie.

O roli wahadłowego:

– Kiedy gram na tej pozycji, chodzi o to, aby pomóc również w ataku, zapewniając różne opcje zdobycia bramki lub asysty. Staram się znajdować na różnych pozycjach, aby pomóc drużynie, pozostając szeroko, wchodząc krótko lub wykonując biegi, aby stworzyć więcej miejsca.

– Teraz patrzę na to w ten sposób, że jestem w sytuacji, w której muszę bardziej pomagać w obronie, niż w ataku. Biegać w górę i w dół, co czasami jest męczące, ale zawsze chcesz zachować czyste konto, ponieważ jeśli nie strzelą gola, nie wygrają.

– Jestem teraz o wiele bardziej defensywnie nastawiony, staram się utrzymywać czyste konta, a zaczęło się to naprawdę dobrze.

– Standardem, który sobie wyznaczyliśmy, jest to, że chcemy wygrywać każdy mecz. Jesteśmy nastawieni na wygrywanie, przejście do następnej rundy i zajście jak najdalej w każdych rozgrywkach.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Wojtek Żurek

Nasz atak powinien wyglądać tak: Werner-Lukaku-Mount, chyba zgoda?

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW