Reece James częścią sensacyjnej wymiany na linii Chelsea – Real?
Reece James częścią sensacyjnej wymiany na linii Chelsea – Real?

Reece James częścią sensacyjnej wymiany na linii Chelsea – Real?

Od momentu przebicia się do pierwszego zespołu, Reece z każdym tygodniem imponuje coraz bardziej. Już teraz wymieniany jest w gronie najlepszych obrońców Premier League. Świetna forma sprawiła, że zainteresowanie Anglikiem zaczęły wykazywać europejskie kluby.

Jak donosi Liverpool Echo, Real Madryt zainteresował się obrońcą Chelsea. Królewscy rozpoczynając nową erę dla klubu, rozglądają się za wymianą Carvajala. Na ich celowniku znaleźli się Trent Alexander-Arnold, Youcef Atal oraz właśnie Reece James. Oczywistym jest, że Tuchel niechętnie pozwoliłby odejść Anglikowi z klubu, wobec czego Niemiec mógłby zażądać kilku graczy Realu w zamian.

Jednym z piłkarzy mogących uczestniczyć w ewentualnej wymianie jest Eder Militao. Biorąc pod uwagę porażkę Chelsea w transferze Kounde oraz fakt, że przyszłość Rudigera wciąż stoi pod znakiem zapytania, Brazylijczyk nie byłby najgłupszą opcją. Za 23-latkiem z pewnością przemawia wiek oraz wszechstronność, bowiem obrońca sukcesywnie występował na wszystkich pozycjach bloku defensywnego.

Innym obrońcą, na którego mógłby zdecydować się zarząd Chelsea jest Ferland Mendy. 26-latek jest obecnie kontuzjowany, ale w wizji klubu ma być długoterminowym zastępcą Marcelo. Działaczom Londyńczyków najbardziej zależałoby na ściągnięciu obrońcy, gdyby taka transakcja doszła do skutku.

Wobec czego łączony z odejściem z Realu Asensio byłby raczej drugorzędnym wyborem. Jedynym angielskim klubem łączonym z Hiszpanem był Arsenal. Drugą ofensywną opcją byłby Vinicius Junior. W przypadku dołączenia Kyliana Mbappe do Królewskich, młody Brazylijczyk mógłby rozglądać się za nowymi wyzwaniami.

Głównym celem dla Realu jest Alexander-Arnold. Patrząc na pozycję w zespole, formę oraz przywiązanie do klubu mało prawdopodobne jest, by James opuścił Stamford Bridge. Nigdy jednak nie wiadomo, jak może zareagować piłkarz, jeśli trafi do niego oferta z Realu Madryt.

Źródło: Liverpool Echo

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW