Pierwsza porażka Chelsea w tym sezonie – Obywatele pokonują The Blues!

Odkąd Tuchel dołączył do Chelsea, zdołał już 3-krotnie pokonać drużynę Pepa Guardioli. Dzisiejszy mecz zapowiadał się więc niezwykle emocjonująco. Obie drużyny to główni kandydaci do zgarnięcia tytułu mistrza Anglii, co dodawało kolejnego smaczku już przed rozpoczęciem.

Początek meczu należał do drużyny przyjezdnych. Podopieczni Guardioli częściej utrzymywali się przy piłce, tworzyli niegroźne sytuacje oraz mocno naciskali defensywę Chelsea, gdy ta miała piłkę pod swoją bramką. Niestety w 29 minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Reece James. Zastąpił go Thiago Silva, a Cesar Azpilicueta został przesunięty na prawe wahadło.

Przez całą pierwszą połowę obraz gry się nie zmieniał. Chelsea została wręcz zdominowana przez drużynę z Manchesteru. Gdy realizator pokazywał nam Thomasa Tuchela, mogliśmy zobaczyć jego niezadowolenie z gry swoich podopiecznych. Poza nielicznymi kontratakami, akcja meczu toczyła się głównie na połowie gospodarzy. By myśleć o pozytywnym wyniku, niemiecki szkoleniowiec musiał coś zmienić w grze swojej drużyny.

Niestety taka gra musiała przynieść fatalne skutki. W 53 minucie wynik otworzył Gabriel Jesus. Brazylijczyk oddał strzał, który odbił się od jednego z defensorów Chelsea i piłka wpadła do bramki. Kilka minut później mogło być już 0:2, ale strzał Grealisha końcówkami palców obronił Mendy.

W 60 minucie na drugą zmianę zdecydował się Tuchel. Boisko opuścił Kante, a w jego miejsce wszedł Kai Havertz. Ostatnią zmianą było zejście Jorginho, którego zastąpił Ruben Loftus-Cheek.

Kolejną świetną sytuację na podwyższenie prowadzenia miała drużyna z Manchesteru, ale strzał Jesusa z linii bramkowej wybił Thiago Silva. Chwilę później do siatki trafił Lukaku, ale podający Belgowi Havertz był na spalonym. W 79 minucie strzał Laporte przeleciał kilka centymetrów od bramki Mendy’ego.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:1. Chelsea po słabym spotkaniu doznaje pierwszej porażki w tym sezonie. Następne spotkanie to środowy pojedynek z Juventusem w Lidze Mistrzów.