Azpilicueta: Popełnialiśmy zbyt dużo błędów
Azpilicueta: Popełnialiśmy zbyt dużo błędów

Azpilicueta: Popełnialiśmy zbyt dużo błędów

Po wczorajszej przegranej przeciwko Manchesterowi City drużyna Thomasa Tuchela stara się wyciągnąć jak najwięcej refleksji z porażki. Kapitan Chelsea, Cesar Azpilicueta w wywiadzie nie wstydzi się powiedzieć, że The Blues grali o wiele gorzej niż The Citizens i postanowił opowiedzieć co nie co na temat meczu. 

– Jesteśmy rozczarowani wynikiem, to nie był nasz najlepszy występ. W pierwszych 60 minutach Manchester City totalnie nas zdominował. Nie mogliśmy się wydostać z własnej części boiska, porządnie zaatakować.

– Po strzeleniu bramki przez drużynę Pepa Guardioli zareagowaliśmy w odpowiedni sposób – odrobinę wyszliśmy do przodu, zaczęliśmy napierać. Niestety nie wystarczyło to, by odrobić straty i zdobyć gola. Manchester City grał na najwyższym, światowym poziomie – popełniając tyle błędów nie mieliśmy jakichkolwiek szans na wygraną.

– Nie mogliśmy utrzymać piłki i znaleźć sobie trochę przestrzeni tak jak lubimy to robić. Myliliśmy się cały czas jeśli chodzi o podania, mijanie przeciwników. Staraliśmy się pozostać w grze, jednak byliśmy zbyt słabi na Manchester City.

W przyszłym tygodniu Chelsea rozegra mecz przeciwko Juventusowi w ramach Ligi Mistrzów. Cesar Azpilicueta uważa, że The Blues powinni przeanalizować mecz z The Citizens a nastęnie skupić się na kolejnych spotkaniach.

– Każdy mecz to nowe wyzwanie. Przegraliśmy z City, jesteśmy rozczarowani, jednak nie można się załamywać. Musimy przemyśleć co zrobiliśmy nie tak, poprawić to i przejść do następnego meczu.

– Sezon jest długi i jeden mecz nie definiuje tego, jak potoczy się reszta spotkań. Nie przegraliśmy ligi w sobotę, tak samo jak gdybyśmy wygrali, wiedzielibyśmy że nie wygraliśmy ligi w sobotę, więc musimy po prostu dalej pracować i starać się o kolejne punkty.

Źródło: chelseafc.com

 

O autorze

Avatar

Filantrop, myśliciel, wizjoner, mąż stanu, wegetarianin, fan podróży i akwarystyki.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW