Kurt Zouma: David Moyes przekonał mnie, abym dołączył do jego drużyny
Kurt Zouma: David Moyes przekonał mnie, abym dołączył do jego drużyny

Kurt Zouma: David Moyes przekonał mnie, abym dołączył do jego drużyny

Francuski obrońca w minionym oknie transferowym zamienił Chelsea na West Ham. W wywiadzie dla Canal+ Zouma wyjaśnił swoją decyzję oraz jest przekonany, że odejście ze Stamford Bridge było odpowiednim krokiem w jego karierze.

– Mój transfer do West Hamu? Myślę, że to dobry klub, który robi duże postępy. W zeszłym sezonie wykonali świetną pracę, kwalifikując się do Ligi Europy. Trafiliśmy do trudnej grupy i myślę, że w tym roku możemy coś osiągnąć.

Jednym z czynników, dla których Kurt zdecydował się odejść była wizja pracy z Moyesem. Obrońca przed transferem odbył rozmowę z menedżerem Młotów, która pomogła mu podjąć decyzję.

– Rozmawiałem wcześniej z Davidem Moyesem, który bardzo mi pomógł i przekonał mnie, pokazał mi, że mnie potrzebuje. On uważa, że moje doświadczenie może wnieść coś więcej do zespołu. Gram w Anglii od kilku lat oraz jestem reprezentantem Francji, więc spokojnie mogę się z tym zgodzić.

– Musiałem grać więcej. Oczywiście byłem w zespole, który radził sobie bardzo dobrze. Transfer do West Hamu pozwolił mi na większą rywalizację, to klub, który chce się rozwijać. A ja chcę być częścią tego projektu. Myślę, że dobrze się zintegrowałem z resztą zespołu. Dobrze dogaduję się z innymi, jestem typem człowieka, który rozmawia z każdym.

Źródło: Canal+

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW