Merson: Gdyby Tuchel prowadził United…
Merson: Gdyby Tuchel prowadził United…

Merson: Gdyby Tuchel prowadził United…

Według Paula Mersona, gdyby Thomas Tuchel prowadził Manchester United, to Czerwone Diabły byłyby wstanie wygrać Premier League.

Chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że Tuchel dokonał na Stamford Bridge cudów. Wygrał Ligę Mistrzów, rozwinął wielu zawodników i zrobił z Chelsea pretendenta do tytułu mistrza Anglii. Jednak nic co dobre nie trwa wiecznie, a wczoraj The Blues ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie, uznając wyższość Manchesteru City.

Mimo to Merson dalej pała zachwytem do warsztatu szkoleniowego Tuchela i uważa, że gdyby był na miejscu Ole Gunnara Solskjeara, mógłby poprowadzić United do tytułu mistrza Anglii.

– Gdyby Thomas Tuchel był menadżerem Manchesteru United, wygraliby ligę. Według mnie w tym sezonie ma mają na to szans. Gdyby mieli trenera jak Tuchel, to mogłoby się to zmienić. On rozumie football, ostatnia wejście Kante za Mounta było masterclassem.

– Bierz pod uwagę fakt, że Mason jest jednym z najlepszych piłkarzy w kadrze Chelsea. Zdjął go i zniszczyli Tottenham. Gdyby to było starcie dwóch bokserów, to musiałbyś je przerwać, bo Chelsea była zbyt niebezpieczna.

– Gracze mają wizję gry. To samo jest z trenerami, widzą grę. Najlepsi gracze widzą miejsce na świetne podanie, najlepsi trenerzy widzą cały obraz meczu.

– Jedni szkoleniowcy wystawiają swój najlepszy skład z myślą „róbcie co trzeba”. Zmiana Mounta w tamtym meczu była kluczowa. Ilu trenerów posunęłoby się na tak śmiały ruch?

– Tuchel ma to gdzieś. Ma sporą kadrę, a nie każdy może grać tydzień w tydzień. Na szczęście sezon ma tyle meczów, że każdy zagra tyle by być szczęśliwym.


Źródło: Daily Star

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW