Pomeczowa konferencja Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja Thomasa Tuchela

6 kolejka Premier League i niestety pierwsza porażka Chelsea w sezonie 2021/22. W meczu rozgrywanym na Stamford Bridge The Blues musieli uznać wyższość Manchesteru City. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Gabriel Jesus.

Jak zwykle po meczu, Thomas Tuchel udał się do sali konferencyjnej, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy.

O dyspozycji drużyny

Nie wyglądaliśmy jak drużyna którą wszyscy oglądaliśmy przez ostatnie 9 miesięcy i nikt nie może temu zaprzeczyć. Wypadliśmy słabiej i Manchester City, to wykorzystał, byli silniejsi ostrzejsi i bardziej precyzyjni

Miałem wrażenie, że brakowało nam wiary i pewności, aby wyjść z niektórych sytuacji. Z każdym błędem traciliśmy więcej pewności siebie. Takie sytuacje często się zdążają.

Gra jest złożona, jeśli chcesz zasłużyć na wynik, to potrzebujesz dobrego występu na dobrym poziomie. Tak nie było dzisiaj, więc musimy to zaakceptować i iść dalej.

 

O Lukaku

Nie można obwiniać Lukaku za ten mecz. Kiedy piłka do niego docierała to atak był już w połowie zakończony. Było za mało zawodników chętnych do ataku, nie było chęci i wiary więc to nie jest wina Lukaku, a całej drużyny.

 

O planie na mecz

Jeśli chcesz wygrać mecz potrzebujesz wszystkiego: posiadania, długich piłek, obrony i wygranych piłek. Polegliśmy na ostatnich 20 metrów a oni zmusili nas do obrony.

Nie mogliśmy uciec z pod presji i wtedy była to kwestia podejmowania decyzji, wizji, indywidualnego występu dzisiaj. Byliśmy dziś nieprecyzyjni, a nasze decyzje nie były wystarczająco dobre. Brakowało nam pewności siebie, by przerzucić piłkę na drugą stronę.

Graliśmy z przeświadczeniem, że możemy coś stracić, ale tu nie było nic do stracenia. Jak straciliśmy bramkę to było trochę więcej energii, podejmowaliśmy więcej ryzyka. Powinniśmy tak grać od początku. Podejmujesz ryzyko i akceptujesz ryzyko.

Manchester City sprawił, że graliśmy gorzej i zasłużyli na zwycięstwo.

 

O zmianach

Zdecydowaliśmy się na ustawienie 3-5-2. Nie znaleźliśmy wystarczająco dużo wolnego miejsca w strukturach City. Może gdybyśmy od początku grali większą liczbą zawodników ofensywnych to byłoby lepiej.

Zagraliśmy 3-2 i nie dostarczaliśmy odpowiednio dużo piłek do ataku. Wygrywamy razem i zadam pytanie sobie i państwu pytanie: Czy było to odpowiednie ustawienie? Ale myślę, że ustawienie nie decyduje o wyniku w takim staniu, jak niektórzy uważają

Źródło: Footbal.London

 

 

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka i F1

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW