Christensen: Środowy mecz będzie idealny, by odbić się po porażce
Christensen: Środowy mecz będzie idealny, by odbić się po porażce

Christensen: Środowy mecz będzie idealny, by odbić się po porażce

W sobotnie popołudnie Chelsea doznała domowej porażki z Manchesterem City. Podopieczni Tuchela kompletnie oddali pole gry rywalom, a dla Obywateli było to w pełni zasłużone zwycięstwo.

Przed meczem z Juventusem, Andreas Christensen uważa, że to idealny meczy, by odbić się po sobotniej porażce. Duńczyk wypowiedział się również na temat samego przebiegu spotkania z drużyną Guardioli.

– To idealny mecz, by się odbić. Pierwsza porażka wywołuje negatywne uczucia, ale przed nami kolejny mecz, który zbliża się wielkimi krokami. To spotkanie również będzie bardzo ciężkie. To będzie trudny mecz, ale to świetna okazja, by wrócić do gry w sposób w jaki chcemy grać. Nie będzie lepszego sposobu na podniesienie się po porażce, niż wygrana z kolejnym świetnym rywalem.

– Nie sądzę, abyśmy postrzegali siebie jako zespół grający defensywną piłkę. Wcześniej pokazaliśmy, że grając trójką czy piątką z tyłu możemy grać w świetny sposób.

Wracając do sobotniej porażki, Duńczyk przyznał, że cały zespół zagrał poniżej oczekiwań. Cała drużyna jest rozczarowana, że w domowym meczu nie udało się zwyciężyć nad drużyną, która również aspiruje o tytuł mistrza Anglii.

– Zawsze tak się czujesz, gdy przegrywasz mecz. Dopiero po stracie bramki nasza gra się ożywiła, ale wtedy było już za późno. Mocno weszliśmy w mecz, ale oni po prostu byli lepsi. Mecze z nimi zawsze są trudne. Czujemy, że trochę odpuściliśmy pierwszą połowę. Brakowało nam wszystkiego, zwłaszcza w pierwszej części meczu.

– Kiedy dostawaliśmy piłkę, nie mieliśmy żadnych opcji. Zabrakło nam intensywności, energii, opanowania przy piłce. Brakowało nam tego, czego zwykle nam nie brakuje, więc było to rozczarowujące, ale teraz patrzymy w przyszłość.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW