Ferdinand: Czapki z głów za postawę Jorginho
Ferdinand: Czapki z głów za postawę Jorginho

Ferdinand: Czapki z głów za postawę Jorginho

Były obrońca Manchesteru United odniósł się do swojej wypowiedzi z przeszłości dotyczącej pomocnika The Blues.

– Ile asyst zanotował do tej pory Jorginho? Prawie 2 tysiące podań i nawet jednej asysty. On nie potrafi biegać. Nie daje ci więc niczego w defensywie, ani też po drugiej stronie boiska – tak na temat reprezentanta Włoch wypowiedział się Ferdinand w 2019 roku.

Przed meczem Chelsea z Manchesterem City, Anglik odniósł się do tych słów:

– Jorginho gra fantastycznie, wygrał wszystko co się da i nie można odbierać mu za to zasług.

– Nie zawsze jednak tak było. Kiedy cofniesz się w pamięci do 2019 roku to przypomnisz sobie, że ówczesny system preferowany przez Chelsea mu nie pasował. Strasznie uwypuklał jego największe wady, wokół niego było zbyt wiele wolnej przestrzeni.

– W obecnym systemie, te problemy zniknęły. Jorginho ma o wiele więcej wsparcia, cała drużyna jest bardziej zjednoczona a on sam zyskał ogromną pewność siebie i wyrósł na czołowego gracza zespołu.

– Czapki z głów za jego postawę w radzeniu sobie z krytyką. Zapewne negatywne głosy stanowiły dla niego motywację do znalezienie się tam gdzie jest teraz. Nie sądzę, ze dwa lata temu byłem w błędzie – po prostu wtedy wszystko wyglądało zupełnie inaczej.

Źródło: BT Sport

O autorze

Avatar

Kibicuje Chelsea od 2012 roku, preferuję zabłocone trekkingowe obuwie na górskim szlaku niż tony nadmorskiego piasku w butach, co prawdopodobnie jest spowodowane przeszłością w ZHP. Miłośnik polskiego rapu, a dokładniej wszelkiej zabawy słowem i wyrażania emocji w niekonwencjonalny sposób, stąd zamiłowanie do takich tuzów jak Bisz czy VNM. Czarny humor i antyhumor ubrany w sarkazm jest dla mnie idealną kompozycją, dlatego też jestem wielkim fanem takich produkcji jak "The Office" czy "South Park".

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW