Tuchel o sobotnim meczu, kontuzji Mounta oraz o Loftus-Cheeku
Tuchel o sobotnim meczu, kontuzji Mounta oraz o Loftus-Cheeku

Tuchel o sobotnim meczu, kontuzji Mounta oraz o Loftus-Cheeku

Po nieudanym spotkaniu z Manchesterem City, Thomas Tuchel wie, co musi poprawić w grze swojej drużyny. Gdy na horyzoncie widać już spotkanie z Juventusem, niemiecki szkoleniowiec poinformował również o stanie zdrowia Masona Mounta.

Angielski pomocnik opuścił spotkanie z Obywatelami z powodu kontuzji. The Blues nie zaprezentowali się najlepiej, ale można znaleźć kilka pozytywów. Po wejściu z ławki na boisku bardzo dobrze zaprezentował się Ruben Loftus-Cheek, o którym Tuchel wspomniał również w wywiadzie dla oficjalnej strony.

– Nie patrzymy z kim gramy kolejny mecz, musimy robić swoje i ciągle się poprawiać. Chodzi o to, by rywale nie mieli jak osiągnąć dobrego wyniku. City zrobiło to przeciwko nam, bardzo wysoko grali piłką. Wcześniej rozmawialiśmy o pressingu, ale patrząc na nasze decyzje nie byłem przekonany, czy szybkimi podaniami uda nam się spod niego uciec. To samo czułem, gdy decydowaliśmy się na długie piłki.

– Z przodu mamy Romelu, na którego możemy posyłać długie piłki, ale bez wiary i pewności siebie robi się o wiele trudniej, a tak właśnie było w sobotę. Kiedy wychodziliśmy spod pressingu podejmowaliśmy złe decyzje, grając do zawodników z przodu. Kiedy graliśmy do nich, oni popełniali błędy, przez co traciliśmy piłkę. To nie był nasz dobry występ, nie zasłużyliśmy na nic więcej.

– Jeśli grasz na takim poziomie, zawsze patrzymy na występy, a nie na wyniki. Chcemy, aby osiągane wyniki były konsekwencją naszych występów. W tak ciężkich i trudnych meczach musisz wspiąć się na wyżyny w każdej minucie meczu, my w sobotę nie zdołaliśmy tego zrobić.

Z powodu kontuzji, której Mason nabawił się w pucharowym meczu z Aston Villą, nie mógł wystąpić w sobotnim spotkaniu. Jego występ z Juventusem stoi więc pod znakiem zapytania. Tuchel wspomniał również o ostatnich występach Loftus-Cheeka, które mogą napawać optymizmem kibiców Chelsea.

– Nie wiem czy Mason zagra w środę, musimy przyglądać się jego sytuacji. To zapewne będzie kwestia kilku godzin, czy uda mu się wystąpić czy nie.

– Byłem zadowolony z występów Rubena, w przeciwnym razie nie wpuściłbym go na boisko. Rozegrał mecz przeciwko Zenitowi, wystąpił w spotkaniu z Aston Villą, a teraz otrzymał kolejne 15 minut. Nie zagrałby w tych meczach, gdyby na to nie zasłużył.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW