Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już jutro Chelsea zmierzy się na wyjeździe z Juventusem. Mecz rozgrywany będzie w ramach drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Oto przedmeczowe wypowiedzi Thomasa Tuchela.

Czego spodziewasz się po włoskim zespole?

– To niezwykle wielki klub. Mają obecnie swoje problemy, mieli trudny początek, ale w poprzednim meczu Ligi Mistrzów wypadli bardzo dobrze. Są wiarygodną drużyną. To nie ulega wątpliwości, że to zespół wymagający szacunku.

Sytuacja z kontuzjami

– Christian, Reece i Mason nie zagrają z powodu kontuzji. N’Golo otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19.

Dostosowanie systemu gry i pressingu

– Tak, to normalna rzecz, ponieważ musisz zaadaptować się ze swoimi słabościami oraz mocnymi stronami. Nie byliśmy zadowoleni z naszej defensywy w meczu przeciwko Manchesterowi, byliśmy zbyt pasywni. Plan na defensywę biorę na swoją odpowiedzialność, może to doprowadziło do pasywnego zachowania. Przez długi okres dobrze broniliśmy dostępu do naszej szesnastki.

Bronicie tytułu, czy Liga Mistrzów będzie przez to dla was w tym roku trudniejsza?

– Może jest w tym trochę ekscytacji. Rok temu nie stawiano nas w roli faworytów, z każdym meczem stawaliśmy się lepsi. Teraz jesteśmy postrzegani jako jedni z faworytów. Teraz łatwiej stawiać nas w tej roli, zdobyliśmy doświadczenie, co oznacza, że gra przeciwko nam ma większą wartość i zespoły są bardziej zmotywowane. Musimy to zaakceptować.

Tuchel został zapytany o liczbę zawodników, którzy się zaszczepili

– Naprawdę nie wiem. Jesteśmy częścią społeczeństwa, zawodnicy są dorośli i wolni, więc mają wolny wybór. Powinniśmy to zaakceptować. To mniej więcej wszystko, co mogę powiedzieć. Wiem, że do końca całej tej sytuacji jest jeszcze daleka droga. Mamy świadomość, że to jeszcze nie koniec.

Czy piłkarze powinni dawać przykład w kwestii szczepień?

– Czy mam prawo o tym mówić? Nie jestem pewien. To poważne pytanie, szczepienia wydają się być właściwym środkiem obrony. Jestem zaszczepiony, ale nie widzę siebie w pozycji, w której mógłbym wypowiadać się na temat różnych zaleceń.

Zmiana gry Juventusu od czasu odejścia Ronaldo

– Czas nam to powie, ale nie jest tajemnicą, że każdy zespół bez Cristiano będzie w pewnych częściach gry słabszy. Mają szeroką, głęboką kadrę, to bardzo dumny klub. To będzie mój pierwszy mecz przeciwko Juventusowi w tych rozgrywkach i zmierzymy się z ciężkim rywalem.

Źródło: Football London

 

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW