Chiellini: Mam nadzieję, że to Jorginho wygra Złotą Piłkę
Chiellini: Mam nadzieję, że to Jorginho wygra Złotą Piłkę

Chiellini: Mam nadzieję, że to Jorginho wygra Złotą Piłkę

Środkowy obrońca reprezentacji Włoch oraz Juventusu w samych pochwałach wypowiedział się o swoim koledze z reprezentacji, Jorginho. Zarówno Chiellini, jak i pomocnik Chelsea zmierzą się w środowym pojedynku w Lidze Mistrzów.

Gwiazda Juventusu jest pełna nadziei, że to jego kolega z reprezentacji zdobędzie Złotą Piłkę. O 21:00 obaj piłkarze staną naprzeciw siebie w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Zarówno Juve, jak i Chelsea wygrały swoje pierwsze spotkania, więc oba zespoły będą chciały wywalczyć trzy punkty w tej rywalizacji.

– Mam nadzieję, że uda mu się wygrać Złotą Piłkę, jest moim dobrym przyjacielem. Jeśli udałoby mu się ją wygrać to czułbym, jakby była również po części moja. Był zaangażowany w zwycięstwa i emocje, które będą w naszych sercach do końca życia.

– Zawsze wiedziałem, że jest świetnym zawodnikiem, ale dopiero po kilku treningach zrozumiałem na jaką skalę, jak topowym jest piłkarzem. Jest świetny techniczne, ale zasadniczą różnicę robi jego głowa. Wielu mówiło, że może grać tylko pod wodzą Sarriego, ale gdziekolwiek nie gra, jest tam starterem. Mam szczerą nadzieję, że uda mu się wygrać tę nagrodę.

Większość czasu Chiellini spędzi jednak na walce z innym graczem Chelsea, Romelu Lukaku. Belg w poprzednim sezonie poprowadził Inter do mistrzostwa, kończąc tym samym dominację Juve. W barwach poprzedniego klubu, napastnik miał problemy z grą przeciwko drużynie Allegriego, bowiem w sześciu meczach zdobył tylko jedną bramkę.

– Może to trochę umniejszające, rozmawianie tylko o mnie i Lukaku. Będziemy mieć szczęście, jeśli zagramy zbalansowaną piłkę, nie zostawiając przestrzeni napastnikom i pomocnikom. W takich sytuacjach to trudne, musimy być uważni, by nie stwarzać okazji, które mogą pokazać ich jakość. Lukaku jest topowym napastnikiem, to nowy nabytek Chelsea, za który klub zapłacił duże pieniądze. Na pewno nie znalazł się tam przez przypadek.

Źródło: Goal

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW