Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Wczorajszego wieczoru Chelsea przegrała na wyjeździe z Juventusem. Jedyną bramkę zdobył Chiesa, zaledwie 9 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy. Oto co miał do powiedzenia szkoleniowiec The Blues.

Przemyślenia na temat meczu

– Rozczarowani. Wszyscy jesteśmy rozczarowani. Tak jak się spodziewaliśmy był to ciężki mecz. Musisz zagrać nie popełniając żadnych błędów w pomocy i podejmować ryzyko w odpowiednim momencie. By tak grać, musisz być w rytmie i podejmować odpowiednie decyzje.

– Nie czuję, by nasze umysły były dzisiaj świeże. Jeszcze wczoraj trenowaliśmy, dzisiaj było inaczej i nie wiem dlaczego tak się stało. Jeśli potrzebujecie jakiegoś dowodu, to spójrzcie na dwie straty w środku pola z pierwsze połowy lub sposób, w jaki daliśmy rywalom strzelić bramkę.

Czym spowodowana była ta porażka? Efekt meczu z Manchesterem?

– Nie. Mieliśmy dzień odpoczynku, a wczoraj odbyliśmy dwie bardzo dobre sesje treningowe. Byliśmy głodni gry, wyglądaliśmy bardzo świeżo i byliśmy gotowi, żeby się odbić. Bardzo trudno jest wejść w odpowiedni rytm przeciwko drużynie, która broni tak głęboko. Jeśli my broniliśmy tak przeciwko Manchesterowi, trudno było im tworzyć sytuacje. Tak samo było dzisiaj. Ale różnica polegała na tym, że podarowaliśmy dwie dobre sytuacje i przywróciliśmy wiarę na stadionie.

– City strzeliło nam bramkę po rykoszecie ze stałego fragmentu gry. Czasami tego właśnie potrzebujesz. Jeśli zespół broni głęboko, trudno odnaleźć ci swój własny rytm. Brakowało nam dzisiaj biegających osób. Kiedy zaczęliśmy robić inne rzeczy, popełnialiśmy błędy, które nas kosztowały.

– Problem ze strzałami. Jeśli nie oddajemy strzałów, nie mogę one być celne. Jeśli grasz przeciwko głębokiej obronie tak jak dzisiaj, trudno jest oddawać strzały. Gdy znaleźliśmy przestrzeń, nie było to łatwe. Oddaliśmy sporo strzałów, ale myślę, że pod koniec było kilka szans, w których mogliśmy zdobyć bramkę. Podobała mi się agresja, którą wczoraj mieliśmy.

– Ten mecz był praktycznie identyczny jak spotkanie z Atletico w poprzednim sezonie. To bardzo trudne, ale możemy grać lepiej.

Zrobiłeś potrójną zmianę, zazwyczaj nie widzimy tego u ciebie.

– Nie, chcieliśmy po prostu wpłynąć na mecz. Mamy pięć zmian i chcieliśmy je wykorzystać. Ufamy zawodnikom, którzy są na ławce. Chcieliśmy wprowadzić na boisko świeżych piłkarzy z większą energią.

Źródło: Football London

 

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW