Rolfes: Sprzedaż Wirtza nie jest naszym celem
Rolfes: Sprzedaż Wirtza nie jest naszym celem

Rolfes: Sprzedaż Wirtza nie jest naszym celem

Dyrektor sportowy Bayeru Leverkusen, Simon Rolfes, powiedział, że nie planują sprzedaży Floriana Wirtza, który jest łączony z Chelsea.

18-latek zaliczył bardzo udany początek sezonu w pierwszej drużynie Aptekarzy. W poprzednim sezonie strzelił osiem goli i tyle samo asyst, a teraz kontynuuje tę formę. W sześciu występach we wszystkich rozgrywkach zdobył już pięć bramek oraz zdobył cztery asysty, co podobno przyciągnęło uwagę The Blues. Pomocnikiem interesuje się wiele klubów, jednak Rolfes podkreśla to, że klub z Leverkusen nie ma zamiaru go sprzedać.

– On ma kontrakt do 2026 roku. Nie musimy wcześnie sprzedawać zawodników. Chcemy go rozwijać, a razem z nim nasz zespół i klub.

– Są plotki, w porządku. Nie da się tego uniknąć, ale jego sprzedaż nie jest naszym celem. Piłkarze w pewnym momencie robią kolejny krok w swojej karierze, to jest dla nas w porządku, ale nie za wcześnie. On jest młodym zawodnikiem.

– Tak było też z Kaiem Havertzem – on też był niezwykły i spędził kilka lat z nami, a potem wykonał następny krok.

Następnie Rolfes pochwalił zdolność Wirtza do wejścia w rolę zwolnioną przez Havertza po jego przeprowadzce na Stamford Bridge zeszłego lata.

– Na pewno dostaliśmy dużo pieniędzy za Kaia, ale zdecydowaliśmy się skupić na Florianie Wirtzie na pozycji dziesiątki. Nie podpiszemy żadnego zawodnika jako zastępstwo dla Kaia. Na pewno mieliśmy trochę pieniędzy, które mogliśmy wydać na doświadczonego zawodnika na pozycji numer 10, ale nie zrobiliśmy tego.

– Powiedzieliśmy okej, ten młody chłopak będzie przyszłością i ma potencjał, aby zastąpić lub grać bardzo dobrze na tej pozycji. Mamy go już w klubie, więc ufamy mu i staramy się go rozwijać. Dlatego podpisujemy zawodników na inne pozycje, gdzie potrzebowaliśmy poprawy.

– To był wielki znak dla zawodnika, że masz szansę jako młody gracz w Leverkusen. Jeśli masz ambicję i jakość, liczymy na ciebie i dajemy ci szansę na rozwój. Z rozwojem wiążą się również wyniki. Dlatego jest to wspaniała historia dla Floriana, ale także dla nas jako klubu.

Źródło: football.london, Stats Perform

 

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW