Thiago Silva: Gra w Chelsea sprawia, że czuję dumę
Thiago Silva: Gra w Chelsea sprawia, że czuję dumę

Thiago Silva: Gra w Chelsea sprawia, że czuję dumę

Obrońca Chelsea, który niedawno skończył 37 lat został po raz kolejny powołany na zgrupowanie reprezentacji Brazylii. Piłkarz walczy obecnie o awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w przyszłym roku.

Brazylijczyk zbliża się do setnego występu w barwach narodowych. Z tej okazji, Globo Esporte przeprowadziło wywiad z Silvą, w którym piłkarz opowiedział co nieco o Chelsea.

– Chciałbym móc grać wiecznie, ale przecież nie możemy, prawda? Doszedłem do wniosku, że jest moim paliwem. Nie ma sensu korzystać z czegoś innego, bo to i tak nie zadziała.

37-latek wie, że nie będzie już grał jak dawniej, ale cieszy się z faktu, że w takim wieku mógł dołączyć do Chelsea i rywalizować na boiskach Premier League.

– Oczywiście dzisiaj nie mam tego czegoś, co miałem na początku we Fluminense, ale są rzeczy, których wtedy nie miałem, czyli doświadczenie. W życiu chodzisz wieloma ścieżkami, pewne rzeczy możesz przewidzieć zanim jeszcze się wydarzą. Kiedyś biegałem więcej, ale nie myślałem, a teraz biegam mniej, ale za to więcej myślę.

– Mam 37-lat, gram w jednej z najlepszych lig na świecie, w jednym z największych klubów. W jakiś sposób to sprawia, że czuję dumę.

Po sobotnim starciu z Southampton, Silva uda się na zgrupowanie, gdzie wraz z kadrą Brazylii zmierzy się z Wenezuelą, Kolumbią oraz Urugwajem. Patrząc na to, że Thiago jest jednym z podstawowych obrońców Canarinhos, dobicie do setnego występu nie powinno być większym problemem.

Źródło: Globo Esporte

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW