Ghański ZPN musi przyśpieszyć procedury w sprawie Hudsona – Odoi
Ghański ZPN musi przyśpieszyć procedury w sprawie Hudsona – Odoi

Ghański ZPN musi przyśpieszyć procedury w sprawie Hudsona – Odoi

Ghański Związek Piłki Nożnej ma zamiar przyśpieszyć procedury zmiany narodowości, aby Callum Hudson-Odoi mógł reprezentować ich barwy. Anglik coraz bardziej przyciąga zainteresowanie trenera reprezentacji Anglii u21 – Lee Carsleya. 

W mediach sporo pisano, że 20-latek odrzucił powołanie na wrześniowe zgrupowanie kadry u21, bo chciał indywidualnie popracować w Cobham, aby poprawić swoją pozycję w hierarchii klubowej.

Callum urodził się w Anglii, ale jego rodzice pochodzą z Ghany. W te wakacje poleciał tam i odbył rozmowy z prezydentem, ministrem sportu i prezydentem GZPN. Mimo to Lee Carsley uważa, że nic się nie zmieni i planuje wykorzystać Hudsona-Odoi podczas eliminacji na EURO u21:

– Nie poczyniono żadnych kroków, aby Callum zmienił obywatelstwo, dalej jest zaangażowany w reprezentację Anglii i czekamy na jego powrót.

– Callum jest tu lubiany. Kilka razy rozmawiałem z nim i jego przedstawicielami, on nie czuje, żeby to był odpowiedni moment, aby wyjechać na kadrę.

– Pozostał w Chelsea, aby pracować nad swoją formą. Naprawdę uszanowałem tę decyzję.


Źródło: Ghana Soccer Net

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW