Crooks pod wrażeniem gry Chalobaha
Crooks pod wrażeniem gry Chalobaha

Crooks pod wrażeniem gry Chalobaha

Garth Crooks pochwalił intuicyjne trafienie Trevoha Chalobaha dla Chelsea w meczu z Southampton w weekend, podczas tworzenia drużyny tygodnia BBC.

Chalobah zdobył w sobotę swoje drugie trafienie w sezonie kosztem Świętych. Wyprowadził The Blues na prowadzenie po dziewięciu minutach. Nie było to łatwe wykończenie, biorąc pod uwagę coraz mniejszy kąt, z którego można było je wykonać oraz tempo dośrodkowania. 22-latek pokazał już, że potrafi trafiać do siatki z dystansu, a próby z bliskiej odległości również nie wydają się być problemem.

Crooks był pod wrażeniem tego, że obrońca Chelsea pokazał prawdziwe oko na bramkę, gdyż jak twierdzi, jego ruch jest rzadko spotykany u zawodnika na jego pozycji.

– Zawsze fascynują mnie obrońcy, którzy mają prawdziwy apetyt na gole.

– Trevoh Chalobah strzelił „petardę” przeciwko Crystal Palace na początku sezonu, ale jego bramka przeciwko Southampton była szczególnie interesująca. Jego ruch z dala od piłki przy dośrodkowaniu był instynktowny. Wiedział dokładnie, gdzie piłka ma spaść.

– Większość obrońców wie, jak atakować piłkę zwłaszcza w powietrzu, ale niewielu wie, jak odczytać, gdzie prawdopodobnie spadnie, aby  wykończyć w odpowiednim momencie. Chalobah to robi.

W chwili obecnej jest on drugim najlepszym strzelcem Chelsea w tym roku wraz z Timo Wernerem, który również strzelił bramkę w tym meczu. Romelu Lukaku prowadzi, mając na koncie cztery trafienia, ale nie powiększył swojego dorobku od czasu zwycięstwa w Lidze Mistrzów nad Zenitem.

Źródło: BBC

O autorze

Wojtek Żurek

Nasz atak powinien wyglądać tak: Werner-Lukaku-Mount, chyba zgoda?

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW