Thiago Silva opuści następny mecz?
Thiago Silva opuści następny mecz?

Thiago Silva opuści następny mecz?

Thomas Tuchel potwierdził, że Thiago Silva dołączy do Brazylii na zbliżające się międzynarodowe spotkania, co prawdopodobnie spowoduje, że obrońcy zabraknie w najbliższym meczu Chelsea.

37-latek jest jednym z ośmiu zawodników Premier League powołanych do reprezentacji Brazylii na trzy mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata, które odbędą się w ciągu ośmiu dni i zakończą się w piątek 15 października. The Blues zagrają w sobotę 16 października w derbach zachodniego Londynu z Brentford.

Thiago Silva nie pojechał na mecz podczas poprzedniej przerwy międzynarodowej i przez chwilę wydawało się, że będzie jednym z kilku graczy zawieszonych na najbliższą kolejkę spotkań klubowych na początku września. Brazylijska federacja nie zdecydowała się jednak na taki krok w rozmowach z FIFA.

Od tego czasu zmieniły się implikacje kwarantanny dla zawodników powracających do Wielkiej Brytanii z krajów ‚czerwonej listy’ – rząd zgodził się, aby zaszczepieni zawodnicy mogli teraz grać w meczach i trenować, podczas gdy w przeciwnym razie będą izolowani w obiektach klubowych.

W sprawie ostatniego powołania Thiago Silvy, Tuchel powiedział:

– Poleci, następnie zagra dla Brazylii, a wróci w dniu meczu przeciwko Brentford. Takie jest życie, takie są przerwy międzynarodowe w 2021 roku. Czy mi się to podoba, czy nie, co mogę zrobić?

– On jest naszym graczem i przyjeżdża w dniu meczu z powrotem z kraju, w którym następnie musi odbyć kwarantannę. Czy to jest dobre rozwiązanie dla nas jako klubu? Nie, ale nie możemy go powstrzymywać. To jest niemożliwe. Jeśli go wezwą, musi iść, w przeciwnym razie zostanie zawieszony przez FIFA. Nie ma więc wyboru. Po prostu trzeba z tym żyć.

Źródło: Chelsea FC

 

O autorze

Wojtek Żurek

Nasz atak powinien wyglądać tak: Werner-Lukaku-Mount, chyba zgoda?

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW