Thomas Tuchel: Saul dostanie swoją szansę
Thomas Tuchel: Saul dostanie swoją szansę

Thomas Tuchel: Saul dostanie swoją szansę

Hiszpański pomocnik został latem wypożyczony do Chelsea z Atletico Madryt. Od czasu swojego debiutu w ligowym meczu z Aston Villą, Saul wystąpił w niebieskiej koszulce zaledwie raz.

W ostatnim spotkaniu z Southampton, pomocnik mógł otrzymać kolejną szansę gry, jednak Tuchel zdecydował się wprowadzić Mounta, Jorginho, a następnie Barkley’a. O sytuacji 26-latka wypowiedział się sam szkoleniowiec Chelsea.

– Saul nie musi się niczym martwić, musi tylko ciężko pracować i wtedy jego szansa nadejdzie. Szansę gry od pierwszej minuty możemy dać zaledwie 11 piłkarzom, co oczywiście znaczy, że w sobotę mieliśmy kilku zawodników, którym nie ufaliśmy do końca. Nie mogę się przed tym ukrywać, zawsze będę dokonywał wyborów, które w mojej opinii będą najlepsze dla drużyny i dla danego meczu.

– Wybory zawsze będą podejmowane patrząc na taktykę, aktualną formę, zgranie zawodników. Saul był bardzo bliski startu w sobotnim meczu. Koniec końców zdecydowałem się go nie wystawiać, ponieważ jeśli wystawilibyśmy go w meczu z wysoko pressującym przeciwnikiem, czy byłoby to wobec niego uczciwe? Mielibyśmy powiedzieć: „Dobra, teraz udowodnij czy się zaadaptowałeś.”

Niemiec ma świadomość, że piłkarzom, którzy zbyt często nie występują w meczach, mogą nie podobać się jego decyzje dotyczące wyborów.

– Tak wygląda życie w Chelsea, ale wciąż musimy się rozwijać i utrzymywać pozytywne relacje z każdym zawodnikiem. Gracze muszą pracować nad swoją formą, ponieważ występy, forma, pewność i pozytywne nastawienie są najważniejsze. Saul ma to wszystko. Jego czas jeszcze nadejdzie.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW